لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۶

مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل تهدیدهای گروه‌های نیابتی وابسته به ایران را بررسی کردند


جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا (راست) و ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا (راست) و ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل

به دنبال گفت‌وگوهای اخیر رهبران آمریکا و اسرائیل در خصوص چالش‌های امنیتی مشترک جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز سه‌شنبه با همتای اسرائیلی‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از دیدار جیک سالیوان با ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل، و گفت‌و‌گوی آنها درباره طیفی از مسائل مربوط به امنیت منطقه‌ای و جهانی خبر داد.

جیک سالیوان در این دیدار با اشاره به توجه ایالات‌متحده نسبت به نگرانی‌های اسرائیل در خصوص تهدیدات امنیتی ناشی از فعالیت گروه‌های نیابتی ایران، بر لزوم تقویت هماهنگی‌ها از طریق گروه مشاوره راهبردی اسرائیلی-آمریکایی تاکید کرد. دو طرف همچنین متعهد شدند که همکاری‌های امنیتی و دیپلماتیک را همراه با دیگر بازیگران منطقه‌ای توسعه ببخشند.

موضوع تهاجم روسیه به اوکراین و لزوم حمایت از شرکای اوکراینی در کنار گسترش روابط اسرائیل با کشورهای مهم منطقه‌ هندو اقیانوسیه، از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

طرفین در این دیدار بر توسعه همکاری‌ها در طیف وسیعی از مسائل امنیتی تاکید کرده و اهمیت دیدار آتی جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از اسرائيل طی ماه‌های آینده را متذکر شدند.

XS
SM
MD
LG