لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۱

ایوانکا ترامپ و اعلام طرح تقویت گسترش اقتصادی برای زنان


ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور رییس جمهوری آمریکا، قصد دارد به زودی طرحی را برای تقویت و کمک به گسترش اقتصادی برای زنان آغاز کند. قرار بود این طرح با شروع سال نو میلادی اعلام شود، ولی به دلیل تعطیلی دولت فدرال به تعویق افتاده است.

در برنامه اولیه برای معرفی، قرار بود که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و شماری از مقامات اقتصادی دولت حضور داشته باشند. همچنین قرار بود مقاماتی از بانک جهانی و صندوق جهانی پول نیز حاضر باشند.

از بخش خصوصی هم نمایندگانی از شرکت فروشگاه زنجیره‌ای «والمارت» و بانک «بنک آف آمریکا» برای این مراسم دعوت شده بودند.

طرح ابتکاری خانم ترامپ در جست‌وجوی همسویی نهادهای دولتی با ماموریت حمایت از گسترش فعالیت اقتصادی زنان در جهان است. این طرح مورد حمایت وزارت خارجه آمریکا و شورای امنیت ملی کاخ سفید است.

این طرح همچنین به بخش خصوصی اجازه می‌دهد به عنوان سرمایه گذار در آن مشارکت کند.

ایوانکا ترامپ، ضمن ابراز امیدواری در مورد این طرح ابتکاری، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «من مشتاق ادامه همکاری با نهادهای دولتی و نمایندگان کنگره از هر دو حزب هستم که بتوانیم امکان تربیت و آموزش شغلی زنان را افزایش دهیم.»

او اضافه کرد: «همچنین کارآفرینی زنان را تقویت کرده و موانع حقوقی و اجتماعی که جلوی فعالیت آزاد و مشارکت اقتصادی آنها را می‌گیرد، کنار بگذاریم.»

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای به آسوشیتدپرس گفته است، این طرح ابتکاری «به طور مستقیم از استراتژی امنیت ملی پرزیدنت ترامپ حمایت می‌کند.»

ایوانکا ترامپ پیش از این طرح دیگری را سازماندهی کرده است که سرمایه‌گذاری برای کارآفرینی زنان را تقویت می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG