لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

دیدار وزرای دفاع آمریکا و اسرائیل؛ «همکاری‌ نظامی روسیه و جمهوری اسلامی» در کانون گفت‌و‌گو‌


وزرای دفاع آمریکا و اسرائیل روز پنج‌شنبه در بروکسل، درباره تقویت همکاری نظامی در مواجهه با تهدیدات منطقه‌ای، افزایش کمک‌های امنیتی به این کشور و فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی»، از جمله «اقدامات بی‌ثبات کننده» در سراسر خاورمیانه گفتگو و تبادل نظر کردند.

در نشست بروکسل، هر دو مقام بلند‌پایه نظامی، تعهد خود را برای مقابله با «گسترش پهپاد‌ها» و سایر جنگ‌افزار‌های مرگبار توسط جمهوری اسلامی ـ که نه تنها برای منطقه بلکه برای اوکراین نیز تهدید مهمی است ـ ابراز کردند.

وزیر دفاع آمریکا، لوید آستین از مشارکت اسرائیل در امنیت منطقه «حوزه فرماندهی مرکزی ایالات متحده» قدردانی و بر قصد آمریکا برای تقویت امنیت منطقه و گسترش همکاری‌های چندجانبه با کشور‌های همسایه نیز تاکید کرد.

در این دیدار وضعیت نگران کننده اوکراین هم مورد بررسی قرار گرفت و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، با اشاره به اینکه قلمروی اوکراین و منطقه وسیع‌تری در خاورمیانه هدف پهپاد‌های ساخت جمهوری اسلامی قرار گرفته است، بر «پیامدهای زیانبار افزایش همکاری نظامی جمهوری اسلامی و روسیه» تاکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا، نگرانی‌های خود را در مورد وخامت اوضاع امنیتی در کرانه باختری نیز ابراز کرد و بر لزوم افزایش همکاری‌ها ـ از طریق هماهنگ‌کننده امنیتی ایالات متحده ـ برای کاهش تنش‌ها تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG