لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۳

ژنرال دمپسی پس از دیدار با عبادی: در مبارزه با داعش پیشرفت داشتیم


ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا
ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا

ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا می‌گوید در مبارزه علیه گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق پیشرفت‌هایی واقعی بدست آمده است.

وی پس از دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق که به واشنگتن سفر کرده است، گفت «می‌خواهم روی یکی دو نکته که در ملاقات دیروز من با نخست وزیر عراق مطرح شد تأکید کنم. دولت عراق به پیشرفت‌هایی نایل شده است و روند این پیشرفت در مسیری درست پیش می‌رود.»

مقامات دفاعی آمریکا بر این باورند که پیروزی پایدار و مستمر در جنگ عراق علیه پیکارجویان افراطی گروه داعش، مستلزم وجود یک حاکمیت فراگیر در بغداد است.

جو بایدن معاون ریاست جمهوری آمریکا نیز در دیداری جداگانه با نخست وزیر عراق، بر پایبندی آمریکا به همکاری با عراق در مبارزه با داعش تاکید کرد و گفت «آنچه ما میان دو کشور می‌خواهیم مشارکت استراتژیک است، که به عراق و مردم آن کشور در پیشبرد حاکمیت و استقلال‌شان کمک کند. مشارکتی که بتواند مدت‌ها پس از شکست و نابودی داعش ادامه یابد.»

آقای بایدن در ادامه افزود «آقای نخست وزیر، ما درکنار شما و دولت شما هستیم؛ آماده کمک به عراق هستیم، اما شما یک کشور مستقل هستید و یک دولت مستقل. ما آماده‌ایم آنچه را مورد نیاز شماست در اختیارتان بگذاریم.»

نخست وزیر عراق در جریان سفرش به آمریکا برای جلب کمک‌های نظامی به منظور تقویت توان نظامی ارتش عراق و مقابله با گروه داعش با باراک اوباما رئیس جمهوری و همچنین برخی نمایندگان کنگره دیدار داشته است.

XS
SM
MD
LG