لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

گردهمایی ایرانیان در هاروارد؛ بنی اسدی، کارآفرین: رفع تحریم ها موجب بروز خلاقیت جوانهای ایرانی می شود


Bani Asadi Narges Bina Comp Iranian
Bani Asadi Narges Bina Comp Iranian

نرگس بنی اسدی٬ موسس و مدیرعامل شرکت بینا در آمریکا می‌گوید با رفع محدودیت‌های بین‌المللی زیر ساخت‌های لازم برای بروز خلاقیت جوانان ایرانی و راه‌اندازی شرکت‌های نوپا(استارت‌آپ) فراهم‌تر از قبل خواهد شد.

خانم بنی اسدی که مدرک مهندسی کامپیوتر گرایش سخت‌افزار را از دانشگاه تهران دریافت کرده برای ادامه تحصیل به آمریکا آمد و مدرک Phd خود را در رشته برق از دانشگاه استنفورد گرفت. او پس از مدیریت یک پروژه موفق دانشگاهی موفق به تاسیس شرکت خود به نام «بینا» شده است.

این کارآفرین ایرانی به بخش صدای فارسی آمریکا می‌گوید که «جوان‌های ایرانی در رشته‌های مهندسی و پزشکی بسیار پیشرفته هستند و علاقه دارند که کارهای خلاق انجام دهند.» در نتیجه به نظر او در فضایی که پس از لغو تحریم‌های علیه ایران ایجاد شده این امیدواری وجود دارد که روابط بهتر بین ایران و جامعه بین‌المللی باعث شود تا زیر ساخت‌های تکنولوژیک و حقوقی لازم فراهم شود: «در این صورت جوان‌های ایرانی می‌توانند خلاقیت هایشان را عملی کنند و امیدوارم که از قبل همین شرایط٬ شرکت های بسیاری هم در ایران پا بگیرند.»

بنی اسدی، کارآفرین: رفع تحریم ها موجب بروز خلاقیت جوانهای ایرانی می شود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

او همچنین امیدوار است که زمینه همکاری با افراد و شرکت‌های ایرانی و همچنین راه‌اندازی پروژه‌های مشترک فراهم شود: «شرکتی که ما الان در آن فعالیت داریم یک شرکت نرم افزاری است برای بررسی و پردازش داده‌های ژنتیک. شرکت ما جزو شرکت روش(Roche) است که در زمینه دارو و درمان فعالیت می‌کند. امیدوارم که فرصتی ایجاد شود تا ما با هموطنانمان کار کنیم و بتوانیم این دانش را به ایرانیان هم در آینده ارائه کنیم.

XS
SM
MD
LG