لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

آمریکا: حملات موشکی ایران در سوریه نیروهای فعال در جنگ با داعش را به خطر می‌اندازد


نمایی از ساختمان وزارت خارجه ایالات متحده در شهر واشنگتن - آرشیو
نمایی از ساختمان وزارت خارجه ایالات متحده در شهر واشنگتن - آرشیو

یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به حمله موشکی اخیر ایران به سوریه، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت، ما از اعلام سپاه پاسداران ایران مبنی بر پرتاب موشک‌های بالیستیک به داخل سوریه، در واکنش به حملاتی که هفته گذشته در اهواز رخ داد، آگاه هستیم.

این مقام وزارت خارجه آمریکا گفت، می‌توانیم تایید کنیم که حمله موشکی ایران به شرق سوریه مناطق تحت کنترل داعش را هدف گرفتند، و با توجه به پیچیدگی‌های طبیعی میدان جنگ، چنین حملاتی نیروهایی که بطور فعال با داعش در سوریه می‌جنگند را به خطر می‌اندازد.

وی در ادامه با بیان این که همانطور که قبلا گفتیم توسعه ادامه دار برنامه موشکی بالیستیک ایران و حمایت (تهران) از تروریسم تحریک‌کننده است و امنیت، رفاه، و ثبات را در سراسر منطقه تضعیف می‌کند، گفت مسائلی در این ارتباط وجود دارد که ما از نزدیک آنها را رصد می‌کنیم.

این مقام وزارت خارجه که نخواست هویتش فاش شود در ادامه پاسخ به پرسش صدای آمریکا خاطر نشان کرد که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از ایران می خواهد از هر گونه فعالیتی در ارتباط با طراحی موشک های بالیستیک با توانایی حمل کلاهک هسته‌ای خودداری کند.

وی افزود ما، جهت مقابله با تهدیدهای رژیم ایران، به استفاده از همه ابزارهایی که در اختیار داریم ادامه خواهیم داد.

دو هفته بعد از حمله مسلحانه به یک رژه نظامی در شهر اهواز در جنوب ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه اعلام کرد که در واکنش به «حمله داعش»، به پایگاه عاملان آن، حمله موشکی کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG