لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

تحریم‌های جدید آمریکا علیه نفتکش‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران


 آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را به نفتکش‌های وابسته به ایران توسعه می‌دهد
آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را به نفتکش‌های وابسته به ایران توسعه می‌دهد

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در یک به روزرسانی فهرست ضدتروریسم ۱۵ تانکر نفتکش وابسته به ایران را مشمول تحریم‌های ثانویه کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده «اوفک» روز پنجشنبه ۱۸ خرداد نام و مشخصات ۱۵ نفتکش حامل پرچم پاناما را در این فهرست ذکر کرده است. یک شهروند نیجریه‌ای و یک عراقی نیز در همین رابطه مشمول تحریم های ثانویه شده اند.

این دفتر روز سه‌شنبه نیز یک شبکه شامل ۷ فرد و ۶ نهاد در ایران، چین و هنگ‌کنگ را در رابطه با برنامه موشکی بالستیک جمهوری اسلامی مورد تحریم قرار داده بود.

بر اساس بیانیه «اوفک»، این شبکه ضمن انجام معاملات مالی، زمینه برای تهیه قطعات حساس و نیز فن آوری لازم را برای بازیگران کلیدی در برنامه توسعه موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی، شامل وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آن، صنایع شیمیایی پارچین، سازمان صنایع هوافضا، صنایع الکترونیک ایران، و پ ب صدر، تسهیل کرده است.

به تازگی چند سناتور آمریکایی طرح «قانون توقف پهلوگیری نفتکش‌های جمهوری اسلامی» را تهیه کردند که به موجب آن خرید غیرقانونی نفت ایران سخت‌تر و حامیان مالی جمهوری اسلامی تحریم و پاسخ‌گو می‌شوند.

XS
SM
MD
LG