لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

زنی که «ظریف» خواستار مبادله او با «نازنین زاغری» شد، بعد از صدور محکومیت، از آمریکا اخراج شد


نگار قدس کنی شهروند ایرانی مقیم استرالیا است که به خواست آمریکا برای نقض تحریم ها بازداشت شد.
نگار قدس کنی شهروند ایرانی مقیم استرالیا است که به خواست آمریکا برای نقض تحریم ها بازداشت شد.

یک زن ایرانی که برای نقض قوانین تحریم ایران در آمریکا بازداشت بود، همزمان با صدور حکم از آمریکا اخراج و به ایران بازگردانده (دیپورت) شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد نگار قدس کنی، زن ۴۰ ساله‌ ایرانی، توسط یک قاضی فدرال در مینه‌سوتا به ۲۷ ماه زندان محکوم شد و با توجه به اینکه دوران بازداشت او برابر با مدت محکومیتش بود، به ایران دیپورت شد.

وی پیشتر جرایم خود مربوط به سرقت فناوری از شرکت‌های مستقر در آمریکا و انتقال به ایران در نقض تحریم‌های آمریکا و تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی را پذیرفته بود.

پیشتر، مقام‌های دادستانی فدرال اعلام کرده بودند خانم قدس‌ کنی با همکاری افرادی دیگر و تاسیس یک شرکت‌ صوری در مالزی، اقدام به انتقال غیرقانونی فناوری از شرکت‌های مستقر در ایالات مینه‌سوتا و ماساچوست کرد.

نگار قدس کنی شهروند ایرانی مقیم استرالیا است که به خواست آمریکا برای نقض تحریم ها بازداشت شد.

پیش از این رسانه ها نوشته بودند که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران پیشنهاد مبادله نگار قدس کنی با نازنین زاغری را داده است.

پرزیدنت ترامپ پس از خارج کردن آمریکا از توافق اتمی موسوم به برجام، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بازگرداند. همچنین دولت پرزیدنت ترامپ در راستای سیاست فشار حداکثری، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کرده است.

در حال حاضر صنایع نفت ایران به طور کامل، و نیز بخش‌هایی از صنایع پتروشیمی و فلزات، و نیز بخش بانکی، از جمله بانک مرکزی ایران، از سوی آمریکا تحریم شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG