لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۲

یک ایرانی به نام «نگار قدس کنی» در دادگاه اتهامات خود از جمله نقض تحریم‌های آمریکا را پذیرفت


نگار قدس کنی به خواست آمریکا برای نقض تحریم ها سه سال پیش بازداشت و زندانی شد.
نگار قدس کنی به خواست آمریکا برای نقض تحریم ها سه سال پیش بازداشت و زندانی شد.

نگار قدس کنی، زن ۴۰ ساله‌ ایرانی، اتهامات مربوط به سرقت فناوری از شرکت‌های مستقر در آمریکا و انتقال به ایران در نقض تحریم‌های آمریکا و تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی را پذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مقام‌های دادستانی فدرال اعلام کردند که نگار قدس‌کنی با همکاری افرادی دیگر و تاسیس یک شرکت‌ صوری در مالزی اقدام به انتقال غیرقانونی فناوری از شرکت‌های مستقر در ایالات مینه‌سوتا و ماساچوست کرده است.

نگار قدس کنی شهروند ایرانی مقیم استرالیا است که سه سال پیش به جرم دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران زندانی شد.

خانم قدس کنی به خواست آمریکا برای نقض تحریم ها بازداشت و زندانی شد.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، روبرت ریچمن، وکیل قدس کنی گفت که او «قصد دارد مسئولیت تقصیر خود را پذیرفته و حکم برای او صادر شود.»

ریچمن افزود موکلش زمان بازداشت در استرالیا به علت هزینه‌های سنگین حقوقی با استرداد به آمریکا مخالف نکرده و قدس کنی ماه گذشته وارد ایالت متحده شده است.

بنابر این گزارش قدس کنی موافقت کرده تا به یک فقره تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا اعتراف کند. حداکثر مجازات احتمالی برای این جرم ، پنج سال حبس و جریمه ۲۵۰ هزار دلاری است. در مقابل نیز مقام‌های دادستانی دیگر اتهامات علیه این زن ایرانی را رد خواهند کرد.

آسوشیتدپرس نوشت که قدس کنی احتمالا به ۴۶ تا ۵۷ ماه حبس و ۲۰۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

پیش از این رسانه ها نوشته بودند که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران پیشنهاد مبادله نگار قدس کنی را با نازنین زاغری داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG