لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۹

مایک پمپئو: رژیم به مردم ایران دروغ می‌گوید و آنها را تحقیر می‌کند؛ جهان به مردم ایران گوش فرا داده است


وزیر خارجه آمریکا می‌گوید رژیم ایران هر روز بیش از روز پیش به خاطر دروغ و تحقیر مردم خود، مشروعیتش را بیشتر از دست می‌دهد.

آقای پمپئو عصر روز پنجشنبه در دو توئیت پیاپی نوشت: «رژیم ایران مدام به مردم ایران دروغ می‌گوید و آنها را تحقیر می‌کند. این رژیم اکنون، در انتخاباتی که به صورت بسیار گسترده و علنی مخدوش است، هزاران نامزد را از رقابت برای راهیابی به مجلس باز داشته است.»

آقای پمپئو در ادامه نوشته است:‌ «حتی خود رئیس‌جمهوری ایران نیز می‌گوید که این انتخابات واقعی نیست. رژیم دارد مشروعیتش را روزبه‌روز بیشتر از دست می‌دهد. آیت‌الله باید به حرف مردمش گوش کند. جهان گوش فرا داده است.»

وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب نیز با بیان این که مردم ایران می دانند رژیم جمهوری اسلامی رفتار غیرمنصفانه ای با آنها دارد، حضور اعتراضی مجدد آنها در خیابان‌ها را حاوی پیام دانست.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، هم به صدای آمریکا گفت که مقامات ارشد جمهوری اسلامی با استفاده از شبکه های اجتماعی می‌خواهند بر اهمیت اعتراض های مردمی در ایران تاکید بگذارند.

رئیس جمهوری ایالات متحده نیز پیشتر با تاکید بر این که آمریکا در کنار مردم ایران برای آینده بهتر ایستاده است، به مقامات رژیم ایران هشدار داد که آنها حق داشتن سلاح هسته‌ای را ندارند و نباید معترضان را بکشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG