لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۱

پمپئو: رژیم ایران می‌خواست مردم را برای تشییع قاسم سلیمانی به خیابان ببرد اما اعتراضات مردم پیام متفاوتی داد


مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه مردم ایران می دانند که رژیم جمهوری اسلامی رفتار غیرمنصفانه ای با آنها دارد حضور اعتراضی مجدد آنها در خیابان‌ها را حاوی پیام دانست.

وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه شب ۲۳ دی به وقت محلی در نشست سیلیکون ولی لیدرشیپ گروپ در سانفرانسیسکو شرکت کرده بود در پاسخ به سوالی درباره جمعیتی که در تشییع جنازه قاسم سلیمانی شرکت کرده بودند گفت که حضور این جمعیت قابل پیش بینی بود.

او گفت که حضور جمعیت در تشییع جنازه قاسم سلیمانی به دلیل بود که جمهوری اسلامی منابع خود را صرف این می‌کند که مردم را برای چنین مراسمی به خیابان ببرد.

آقای پمپئو اضافه کرد: «در مقابل، این روزها شاهد حضور مردم در خیابانهای ایران هستیم که پیام متفاوتی می دهند. مردمی که میل به آزادی دارند و فهمیده اند که حکومت جمهوری اسلامی با آنها رفتار غیرمنصفانه ای دارد.»

پرزیدنت ترامپ اعلام کرده است که آمریکا در کنار مردم ایران برای آینده بهتر ایستاده است.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگر از سخنانش همچنین به تهدید امنیتی چین علیه شرکت های فناوری آمریکا اشاره کرد و گفت که حکومت کمونیستی چین بزرگترین تهدید علیه منافع شرکت های فناوری در آمریکا است چرا که با هک سیستم های آنها، اطلاعات حساس آنها را می دزدد.

آقای پمپئو همچنین گفت که شرکت های چینی طبق قانون باید اطلاعات خود را با ارتش چین به اشتراک بگذارند بنابراین همکاری با شرکت های فناوری چینی ممکن است خطر امنیتی برای آمریکا داشته باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG