لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۰

مایکل مک‌کال: جمهوری اسلامی، مخالفان را خاموش و حقیقت را سرکوب می‌کند


رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره «قانون مهسا،» و «قانون مبارزه با جنایت» و یک قطعنامه مجلس نمایندگان درباره وضعیت حقوق بهائیان در ایران گفت: «همه ما می‌دانیم که (جمهوری اسلامی) ایران مرتکب نقض وحشیانه حقوق بشر شده است.»

مایکل مک‌کال گفت: «این رژیم (صدای) مخالفان را خاموش می‌کند و حقیقت را سرکوب می‌کند و از طریق برنامه موشکی و پهپادی مرگبار خود» به دنبال «بی‌ثباتی در جهان» است.

این قانون گذار آمریکایی گفت باید اقداماتی انجام شود «تا مطمئن شویم» جمهوری اسلامی ایران «به طور کامل مسئول فعالیت‌های بدخیم» خود خواهد بود.

به گفته او، اقدامات بد جمهوری اسلامی «از سرکوب وحشیانه معترضان» گرفته تا «هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی و دامن زدن به جنگ» روسیه علیه اوکراین است.

جمهوری اسلامی پهپادهای بسیاری را به روسیه صادر کرده است که از آنها علیه تاسیسات نظامی و غیرنظامی اوکراین استفاده شده است.

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز سه‌شنبه با ۴۱۰ رای موافق و سه رای مخالف «قانون مهسا» را به تصویب رساند. این قانون دولت را ملزم خواهد کرد مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، از جمله علی خامنه‌ای را به دلیل «سرکوب اعتراضات مردم ایران» و «نقض حقوق بشر» مورد تحریم قرار دهد.

این مصوبه برای تبدیل به قانون باید به تصویب سنا و سپس امضای رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن، برسد.

قانون «مبارزه با جنایت» که مک کال آن را مطرح کرد و با اکثریت قاطع نمایندگان مجلس نمایندگان تصویب شد - ۴۰۳ رای موافق در برابر ۸ رای مخالف - نیز تحریم‌هایی را علیه هر کسی که در ارتباط با برنامه موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین ایران معامله ‌کند، تحریم می‌کند حتی اگر تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران در ماه اکتبر تمام شود.

XS
SM
MD
LG