لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۲

استقبال آمریکا از تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران


استقبال آمریکا از تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران
استقبال آمریکا از تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران

یک مقام بلند پایه آمریکایی از تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، برای تعیین گزارشگر ویژه در ایران و بررسی وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی استقبال کرد.

بر اساس این قطعنامه که روز پنجشنبه در ژنو به تصویب رسید، نماينده ويژه ای موارد نقض حقوق بشر در ایران را از نزدیک بررسی و گزارش می دهد.

پس از تصویب این قطعنامه، تام دانیلون، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا، با صدور بیانیه ای اعلام کرد آمریکا از تصمیم این شورا برای تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران استقبال می کند. او تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را نقطه عطفی تاریخی دانست.

مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا با مصیبت بار خواندن وضعیت حقوق بشر در ایران، گفته است مقامات ایران در حال ارتکاب «انواع گسترده ای از آزارها» علیه طیف وسیعی از ایرانیان فارغ از سن، جنسیت، اعتقاد و یا حرفه آنان هستند.

مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا، حمایت ایالات متحده را از افرادی که به گفته او در ایران برای دستیابی به حقوق جهانی خود مبارزه می کنند، ابراز کرده و گفته است دولت ایران مسوولیت دارد از شهروندانش محافظت کند و اجازه دهد صدای آنان شنیده شود.

XS
SM
MD
LG