لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۳

افزایش فشارها بر پل رایان برای قبول ریاست مجلس نمایندگان


به دنبال اعلام کناره گیری کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان از رقابت برای کسب ریاست مجلس، فشارها بر پل رایان نماینده جمهوریخواه از ایالت ویسکانسن برای کسب این مقام افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مک کارتی نماینده جمهوریخواه کالیفرنیا، بامداد جمعه در حالی که وارد جلسه محرمانه جمهوریخواهان می شد، گفت با پل رایان صحبت کرده و فکر می کند او رئیس خوبی برای مجلس نمایندگان خواهد بود.

اما خود آقای رایان گفته است علاقه ای به این پست ندارد و ترجیح می دهد بر ریاست خود در کمیته تخصیص اعتبارات تمرکز کند. افرون بر این، بر عهده گرفتن ریاست مجلس، ممکن است آرزوی این قانونگذار ۴۵ ساله برای ریاست جمهوری را تضعیف کند.

کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان، در حال حاضر به سوی زورآزمایی با رئیس جمهوری دموکرات بر سر لایحه بودجه و سطح وام گیری می رود. بر طرف نشدن اختلافات ممکن است به تعطیلی محدود دولت، یا ناتوانی بی سابقه دولت فدرال در پرداخت بدهی هایش منجر شود.

جان بینر رئیس کنونی مجلس نمایندگان که دو هفته پیش گفت قصد دارد تا آخری ماه جاری میلادی از این سمت کناره گیری کند، و همجنین میچ مک کانول رهبر اکثریت سنا، معتقدند هر کدام از سناریوها به شانس حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در سال آینده، به شدت آسیب خواهد زد.

جان بینر گفته است تا انتصاب رئیس جدید، در مقام خود باقی خواهد ماند. انتخابات قرار بود ۲۹ اکتبر برگزار شود، اما تاریخ اعلام شده برای انتخاب رئیس جدید مجلس نمایندگان، در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG