لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۷

جمهوریخواهان مجلس نمایندگان در پی ارائه طرحی برای تحریم ترکیه هستند


لیز چینی، نماینده جمهوریخواه ایالت وایومینگ در مجلس نمایندگان
لیز چینی، نماینده جمهوریخواه ایالت وایومینگ در مجلس نمایندگان

شماری از نمایندگان جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا در پی ارائه طرحی هستند که ترکیه را به دلیل عملیات نظامی در شمال سوریه، تحریم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ۲۹ نماینده جمهوریخواه شامگاه پنجشنبه ۱۸ مهر ماه گفتند که طرح تحریم‌های ترکیه را در دست تنظیم دارند. یک روز پیشتر، نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات در مجلس سنا هم طرح مشابهی را ارائه دادند.

لیز چینی، نماینده جمهوریخواه ایالت وایومینگ در مجلس نمایندگان، گفت: «[رجب طیب] اردوغان، رئیس جمهوری [ترکیه]، و رژیمش باید به دلیل حملات بی‌رحمانه به متحدان کرد ما در شمال سوریه، با عواقبی جدی روبرو شوند.»

ترکیه از روز چهارشنبه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه آغاز کرده است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته هدف این حملات، بی‌اثر و از بین بردن «تروریست‌‌ها» است ولی خبرنگار فاکس نیوز در گزارشی گفت وقتی آقای اردوغان از واژه «تروریست» استفاده می‌کند، منظورش نه اعضای حکومت اسلامی یا داعش، که نیروهای کُرد است.

نیروهای دموکراتیک سوریه در گزارش‌هایی گفته‌اند حملات نیروهای ترکیه با ادوات سنگین و بمباران‌های هوایی، محله‌های غیرنظامی را هم هدف قرار داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG