لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۲

پرزیدنت ترامپ: آمریکا هرگز مانند اروپا به یک کمپ مهاجران تبدیل نمی‌شود


در تازه ترین موضع گیری درباره مسئله مهاجران غیرقانونی در آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده ضمن درخواست از قانونگذاران آمریکایی برای اصلاح قوانین مهاجرتی، تاکید کرد که آمریکا هرگز مانند اروپا به یک کمپ مهاجران تبدیل نخواهد شد.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز دوشنبه ۲۸ خرداد، میزبان شورای ملی فضانوردی بود که به تازگی توسط او احیا شده است. در ابتدای این جلسه رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی به مسئله مهاجران غیرقانونی اشاره کرد که در روزهای اخیر به خاطر سیاست های دولت او در رسانه ها مورد بحث قرار گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: به اروپا نگاه کنید. در دوره من آمریکا هرگز به یک کمپ مهاجران تبدیل نمی شود. قوانین باید عوض شود.

وی بار دیگر دموکرات های کنگره را به کارشکنی در تصویب قوانین جدید مهاجرتی متهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت ما باید سیستم مهاجرتی را اصلاح کنیم تا بر اساس شایستگی باشد. شرکت های آمریکایی باید نیروهای نخبه را از کشورهای دیگر دعوت به کار کنند.

از یک هفته پیش و بنا بر اعلام وزارت دادگستری، فرزندان اشخاصی که غیرقانونی از مرز مکزیک وارد آمریکا بشوند و تحت پیگرد قضایی باشند، در مراکز اسکان موقت نگهداری می شوند.

پیشتر، ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا در یک موضع گیری که رسانه های آمریکایی آن را «کم سابقه» دانسته اند، خواستار پایان این سیاست شد.

سخنگوی بانوی اول آمریکا در بیانیه رسمی اعلام کرد وی معتقد است ما کشوری می خواهیم که از همه قوانین تبعیت می کند و با مروت اداره می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که دموکرات ها و جمهوریخواهان کنگره با اصلاح قانون مهاجرت، هر چه زودتر به این شرایط پایان دهند.

پرزیدنت ترامپ هم ابتدای هفته در توئیتر گفت که دموکرات ها مقصر اجرای این سیاست هستند چون آنها رغبتی برای اصلاح قوانین مهاجرتی نشان نمی دهند.

سی ان ان در گزارشی اعلام کرد تا کنون حدود ۲۰۰۰ کودک که به همراه والدین شان غیرقانونی وارد آمریکا شده اند، در مراکز موقت اسکان داده شده اند.

پرزیدنت ترامپ از زمان نامزدی در انتخابات به ورود غیرقانونی مهاجران بخصوص از مرز مکزیک اعتراض داشت و خواستار احداث دیواری در این مرز شده بود. اما او هنوز نتوانسته همراهی دموکرات ها را برای بودجه این دیوار داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا از زمان آغاز به کار چند فرمان اجرایی داده که براساس آن برخی روندهای مهاجرتی و توریستی را متوقف کرده است. از جمله پرزیدنت ترامپ در فرمان اجرایی سوم خود صدور روادید برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر را موقتا لغو کرده است. دولت آمریکا می گوید این کشورها اطلاعات مورد درخواست آمریکا را قبل از سفر شهروندان به ایالات متحده به آمریکا ارائه نمی کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG