لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

برایان هوک: بیشتر کشورهای جهان با آمریکا درباره تهدیدهای ایران هم عقیده هستند


برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده - آرشیو
برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده - آرشیو

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید بیشتر کشورهای جهان با ما درباره تهدیدهایی که ایران متوجه ثبات و امنیت جهان می‌کند، هم عقیده هستند.

برایان هوک در گفتگو با رادیوی عمومی آمریکا، ان پی آر، درباره استراتژی مقابله دولت پرزیدنت ترامپ با ایران تاکید کرد که آمریکا بخصوص درباره برنامه موشکی ایران و تهدیدهای آن نگران است، زیرا ایران دارای بزرگترین برنامه موشکی بالیستیکی در خاور میانه است و اکنون فرصتی فراهم آمده تا در این باره اقدامی صورت گیرد.

وی گفت دیپلماسی آمریکا درباره ایران فقط متکی به تحریم ها نیست، بلکه با همه کشورها از جمله اروپایی‌ها در این باره همکاری می‌کند و به جای توافق هسته‌ای که واشنگتن از آن خارج شد، خواهان توافقی است که بسیار فراتر از آن باشد و مسائلی چون برنامه موشکی، حمایت از تروریسم، حملات سایبری و دیگر تهدیدات ایران را در بر بگیرد.

آقای هوک با اشاره به استفاده ایران از درآمدهای نفتی و تجارت خارجی در حمایت از تروریسم و گسترش ناامنی در منطقه خاور میانه و دیگر نقاط جهان تاکید کرد که بیشتر کشورهای جهان با ما درباره تهدیدهایی که ایران متوجه ثبات و امنیت جهان می‌کند هم عقیده هستند.

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، پیشتر در نشست گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در نیویورک گفته بود برجام تجربه‌‌ای بود که نشان داد ایران تنها به صرف یک توافق هسته‌ای، رفتار خود را در منطقه تغییر نمی‌دهد.

وی در این نشست، که روز سه شنبه و همزمان با نشست سالانه سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد، تاکید کرد که ایالات متحده در پی توافقی با جمهوری اسلامی است که شامل رفتارهای ایران در منطقه هم باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG