لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

برایان هوک: آمریکا همچنان درصدد است فروش نفت ایران را به صفر برساند


برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده - آرشیو
برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده - آرشیو

یک مقام ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه گفت که ایالات متحده همچنان در صدد است فروش نفت ایران را به صفر برساند و انتظار ندارد بازگشت دور دوم تحریم‌های واشنگتن علیه تهران در ماه نوامبر تاثیر منفی بر بازار بگذارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که پس از سفر به هند، فرانسه، بریتانیا و آلمان با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد افزود، نفت به اندازه کافی عرضه می‌شود و بازار از تعادل برخوردار است.

هند از مشتریان عمده نفت ایران است و سه کشور اروپایی هم در سال ۲۰۱۵ همراه با آمریکا، روسیه و چین با ایران بر سر برنامه هسته‌ای آن کشور به توافق رسیدند؛ توافقی که رئیس جمهوری آمریکا از آن خارج شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده هشتم اردیبهشت، با این استدلال که جمهوری اسلامی با ادامه برنامه موشکی بالیستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای خود روح برجام را نقض می‌کند، اعلام کرد از آن خارج می‌شود.

دور نخست تحریم‌های آمریکا علیه ایران، که پس از اجرای برجام در ژانویه ۲۰۱۶ لغو شده بود، در ماه اوت بازگردانده شد و دور دوم، که شامل تحریم‌های نفتی و بانکی می‌شود، از چهارم نوامبر بازگردانده خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG