لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۰

برایان هوک هند و اروپائیان را از پیامدهای نقض تحریم خرید نفت ایران، آگاه می‌کند


برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، در سفر دوره ای به هندوستان و چند کشور اروپایی تلاش دارد که متحدان و دوستان آمریکا را با جزئیات مجازات خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران پس از تکمیل تحریم‌ها، مطلع کند.

دهلی نو، یکی از خریداران عمده نفت خام از تهران، عضو اوپک است.

هند بعد از چین بزرگترین خریدار نفت خام آسیایی از ایران است و دولت آمریکا در نظر دارد، هند و دیگر کشورها را به قطع کامل سفارش نفت از ایران قانع کند.

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در این باره گفت که واشنگتن بر اجرای سیاست به صفر رساندن نفت خام جمهوری اسلامی ایران پس از اعمال تحریم‌ها از نیمه آبان، تاکید دارد.

او گفت: «همانگونه که پرزیدنت گفت، او مساله را به مقامات هند گوشزد خواهد کرد. او درباره اعمال تحریم بر هند در صورتی که آنها به خرید نفت از ایران ادامه دهند، نیز گفت که هندی‌ها متوجه خواهند شد که خرید نفت از ایران، از دیدگاه آمریکا، به اعمال مجدد تحریم‌های ما علیه ایران کمک نخواهد کرد و آمریکا دقیقا این مساله را پیگیری می‌کند.»

برپایه گزارش های جدید، هند قصد دارد که خرید نفت ایران را به تدریج کاهش دهد. این امر در ماه‌های گذشته در واردات نفت این کشور از ایران دیده شده است.

دور دوم تحریم‌های آمریکا شامل اعمال تحریم بر بانک مرکزی جمهوری اسلامی است. این امر همچنین شامل قطع دسترسی ایران به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی، یا همان سویفت، است.

با نزدیک شدن اعمال دور جدید تحریمها، ارزش ریال به شدت در برابر ارزهای بین المللی سقوط کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG