لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۴

آمریکا در سالروز هولوکاست: فراموش نکن، واقعه ای که هیچگاه نباید تکرار شود


یک قربانی هولوکاست در مراسم بزرگداشت روز هولوکاست در موزه یادبود قربانیان هولوکاست در واشنگتن، پایتخت آمریکا.
یک قربانی هولوکاست در مراسم بزرگداشت روز هولوکاست در موزه یادبود قربانیان هولوکاست در واشنگتن، پایتخت آمریکا.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا، همزمان با برگزاری آئین های ویژه روز بزرگداشت و تجلیل از قربانیان واقعه هولوکاست در اسرائیل، با انتشار بیانیه هایی بر مسئولیت های تمامی جهانیان در جلوگیری از تکرار این واقعه تاکید گذاشتند.

گیتا آرین خبرنگار صدای آمریکا در وزارت خارجه آمریکا در گزارشی درباره روز هولوکاست در اسرائیل می گوید، کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا بر تکیه کلامی رایج تاکید کرده اند که خواستار جلوگیری از تکرار واقعه است.

بیانیه کاخ سفید می گوید: "هیچگاه فراموش نکن، واقعه ای که هیچگاه نباید تکرار شود."

از سوی دیگر، بیانیه وزارت خارجه که امضای جان کری را دارد، تاکید دارد، ۶ میلیون قربانی...فقط عدد نیست... هر فردی از این شش میلیون ... مظهر یک زندگی؛ یک خانواده و آینده ایست که نابود شده است.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا به آنهایی که از هولوکاست جان سالم بدر بردند، ارج گذاشته اند؛ کسانی که توانستند زنده بمانند و شرح واقعه را بگویند.

کاخ سفید می گوید آگاه شدن از شرح حال این افراد باید راهنمای ما، برای ایستادگی در مقابل یهود ستیزی، تعصب و تنفر باشد؛ چرا که سکوت همدست اهریمن است.

بیانیه آقای کری می گوید آموخته ها از آن واقعه و ضرورت زنده نگاه داشتن یاد آن، جهانیست و امروز هم به اندازه همان زمان اهمیت دارد و وظیفه همه انسانهاست که با هرگونه تعصب مقابله کنند.

آقای کری به نقل از الی ویزل، بازمانده سرشناس هولوکاست می گوید حتی واکنش یک فرد برخوردار از دارای ارزشهای اخلاقی، هم می تواند مؤثر باشد.

کاخ سفید می گوید آمریکا به نشان همبستگی همواره در کنار یهودیان چه در این کشور چه در هر جای جهان ایستاده است.

کاخ سفید، جهانی امن تر، آزادتر و پذیراتر را در گرو برابری همه انسان ها دانسته است تا هر نسلی از نسل دیگر بهتر شود.

XS
SM
MD
LG