لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

«آل پاچینو» و «رابرت دنیرو» در فیلم «مارتین اسکورسیزی» همبازی می شوند


آل پاچینو و رابرت دنیرو از حاشیه جشنواره لندن در سال 2008
آل پاچینو و رابرت دنیرو از حاشیه جشنواره لندن در سال 2008

پس از مدتها انتظار «مارتین اسکورسیزی» کارگردان آمریکایی از نهایی شدن مراحل پیش تولید فیلم جدیدش «مرد ایرلندی» خبر داد، به این ترتیب فیلمبرداری این پروژه سینمایی در ماه فوریه یا مارس سال آینده آغاز خواهد شد و بعد از مدتها دو بازیگر سرشناس هالیوود یعنی «آل پاچینو» و «رابرت دنیرو» در آن همبازی می شوند.

آل پاچینو و رابرت دنیرو آخرین بار در فیلم «قتل عادلانه» در سال ۲۰۰۸ همبازی بودند که البته این فیلم تجربه چندان موفقی نبود.

آنها نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در یک فیلم بلند سینمایی مقابل هم قرار گرفتند، اثری حادثه ای و هیجان انگیز با نام «مخمصه» که موفقیت زیادی در گیشه داشت و جوایزی دریافت کرد.

آل پاچیو و رابرت دنیرو
آل پاچیو و رابرت دنیرو

آل پاچینو و رابرت دنیرو هر دو ایتالیایی تبار هستند و تجربه چند همکاری مشترک با مارتین اسکورسیزی را در کارنامه حرفه ای خود دارند. البته رابرت دنیرو سابقه بیشتری در این زمینه دارد و این دهمین باری است که در فیلم های مارتین اسکوسیزی بازی می کند.

«مرد ایرلندی» اقتباسی است از کتاب پرفروشی به نام « شنیدم خانه ها را رنگ میزنی» اثر «چارلز برنت» نویسنده مشهور آمریکایی که در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد.

کتاب براساس رویدادهای واقعی نگاشته شده و داستان «فرانک شیران» یکی از اعضای فاسد اتحادیه های کارگری آمریکا را در دهه هفتاد میلادی بیان می کند.

او به «مرد ایرلندی» مشهور بود و روابط حسنه ای با مافیا و گروههای تبهکار در شرق این کشور داشت.

رابرت دنیرو
رابرت دنیرو

فیلمنامه را «استیون زیلیان » نوشته که در فیلم « دارو دسته های نیویورکی» با اسکورسیزی همکاری داشت، نقش فرانک شیران را رابرت دنیرو بازی خواهد کرد.

قرار بود «جو پشی» یکی از دیگر از هنرمندان مشهور ایتالیایی تبار هم در این فیلم بازی کند ولی گویا حضورش در این پروژه سینمایی منتفی شده، او چند سالی است که اعلام بازنشستگی کرد و به فعالیت های هنری خود خاتمه داده، ظاهرا مذاکرات برای ترغیب جو پشی برای بازی در این فیلم به نتیجه نرسیده است.

در این فیل «فرانک شیران» شخصیت مرموز، فعالیت های تبهکارانه و زندگی عجیبی دارد.

مارتین اسکورسیزی
مارتین اسکورسیزی

مارتین اسکورسیزی یکی از سینماگران پرکار هالیوود است و در سالهای اخیر آثار متنوعی را در ژانرهای مختلف تولید کرده است.

فیلم جدید او «سکوت» اواخر سال میلادی جاری اکران خواهد شد، این فیلم زندگی یک مبلغ مسیحی در ژاپن را به تصویر می کشد و در آن هنرمندان چون «لیام نیسن» و «آدم دراویر» بازی می کنند.

XS
SM
MD
LG