لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۲

مخالفت مجلس سنای آمریکا با لایحه بودجه کنگره


تعطیلی دولت ایالات متحده در شرایطی قطعی به نظر می رسد که دو حزب رقیب کنگره برای دستیابی به توافقی در مورد لایحه بودجه و برنامه خدمات درمانی پرزیدنت باراک اوباما ناکام ماندند.

اکثریت مجلس نمایندگان ایالات متحده که جمهوری خواه هستند با تصویب بودجه ای مخالفت کردند که طرح بیمه خدمات درمانی پرزیدنت اوباما را به تعویق خواهد انداخت.

از سویی دیگر، مجلس سنای ایالات متحده که در کنترل نمایندگان دموکرات است با این طرح مخالفت کرد و به این ترتیب دولت آمریکا فقط چند قدم با تعطیلی فاصله دارد.

تعطیلی دولت ایالات متحده به این معنا است که کلیه خدمات حیاتی و مهم دولت در نیمه شب دوشنبه به حالت تعلیق درخواهد آمد.

پرزیدنت اوباما در تلاشی به منظور ممانعت از تعطیلی فعالیت های دولت از مجلس نمایندگان و رهبران سنای کشور خواست تا از این کار جلوگیری کنند. او از کنگره خواست تا به وظیفه خود عمل و بودجه را سر موقع تصویب کند و اجازه دهد تا دولت هزینه های خود را بپردازد.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه گفته بود تعطیلی دولت اوج بی مسئولیتی و به منزله اخلال در روند احیای اقتصادی خواهد بود.

او مجلس نمایندگان را به محروم کردن برنامه خدمات درمانی او از بودجه و جلب حمایت و توجه گروه های دست راستی و مبارزه ای انتقام جویانه از انتخابات سال ۲۰۱۲ متهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت سراسر کشور از تعطیلی دولت لطمه خواهند خورد و فقط این کارمندان دولت فدرال نیستند که از دریافت حقوق محروم خواهند شد بلکه شهروندان کشور نیز از دریافت خدمات دولتی حیاتی بی نصیب خواهند ماند.

آقای اوباما تاکید کرد که برنامه خدمات درمانی او قانون کشور، مصوبه مجلس نمایندگان، مورد قبول رای دهندگان و مورد تایید دیوان عالی کشور است. او خاطرنشان کرد فارغ از تصمیم کنگره، این قانون از روز سه شنبه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

او با پیشنهادها برای به تعویق انداختن اجرای برنامه خدمات درمانی مخالفت کرد و گفت این کار سبب می شود که چند ماه دیگر جنگ دیگری دربگیرد.
XS
SM
MD
LG