لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۹

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری گوگل در شهر نیویورک: تعداد کارکنان دو برابر می‌شود


نمایی از دفتر اصلی گوگل در ماونتین ویو، کالیفرنیا
نمایی از دفتر اصلی گوگل در ماونتین ویو، کالیفرنیا

شرکت گوگل اعلام کرد بیش از یک میلیارد دلار هزینه ساخت یک دفتر جدید در نیویورک می کند، تا شمار کارکنان خود را در این شهر دو برابر کند.

این حرکت گوگل، در راستای حرکت شرکت‌هایی چون آمازون و اپل است که در خارج از ایالت دفتر مرکزی خود در کالیفرنیا، اقدام به تاسیس شعبه کرده‌اند. اپل در ایالت تگزاس و آمازون در ایالت‌های نیویورک و ویرجینیا، شعبه‌­هایی جدید راه اندازی می‌کنند.

به گزارش روز دوشنبه ۲۶ آذر ماه خبرگزاری آسوشیتدپرس، شمال شرقی ایالات متحده آمریکا با توجه به طبقه جویای کار با تحصیلات عالی از نیویورک و بوستون، مکان خوبی برای فعالیت این شرکت‌ها محسوب می‌شود.

گوگل نزدیک به ۲۰ سال پیش دفتر خود را در نیویورک راه اندازی کرد و در حال حاضر نزدیک به هفت هزار نفر در این دفتر مشغول به کار هستند.

آمازون هم به تازگی اعلام کرده است که یک دفتر در نیویورک و یک دفتر دیگر در آرلینگتون در ایالت ویرجنیا راه اندازی می‌کند. هر یک از این شعبه ها ۲۵ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

شرکت اپل هم در آستین در ایالت تگزاس شعبه‌ای دیگر تاسیس می‌کند، که پنج هزار فرصت شغلی را به همراه خواهد داشت.

اما فعالیت گوگل فقط به این جا منتهی نمی‌شود. گوگل در کالیفرنیا هم در حال ایجاد یک شعبه دیگر در سان خوزه است. این شرکت در سال جاری میلادی، مراکز ذخیره اطلاعاتی – دیتا سنتر – هم در شهرهایی چون دیترویت، بولدر، و لس‌آنجلس راه انداخت.

فیسبوک هم که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا است، شعبه‌ای در نیویورک دارد که دو هزار تن از کارکنان این شرکت در آنجا مشغول به کار هستند.

گوگل ابراز امیدواری کرده در دو سال آینده بتواند دفتر خود در نیویورک را راه اندازی کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG