لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۸

جنرال موتورز به مقام اول صنعت خودروسازی آمریکا بازگشت


آرم شورلت که توسط شرکت جنرال موتورز تولید می شود.
آرم شورلت که توسط شرکت جنرال موتورز تولید می شود.

در آستانه اصلاح قانون مالیاتی از سوی دولت ترامپ، شرکت «جنرال موتورز» اعلام کرد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بیش از پیش، قوی و سودآور است. قیمت سهام این غول صنعت آمریکا با جهشی بزرگ به بالاترین حد خود رسید.

خبرگزاری رویترز این موقعیت مستحکم جنرال موتورز را ناشی از کاستن از هزینه ها، و تولید اتومبیل های اسپورت قلمداد کرد.

جنرال موتورز با اشاره به زیان ناشی از فروش بخش اجرایی خود در اروپا، روز سه شنبه اعلام کرد سود شرکت از حد پیش بینی وال استریت فراتر رفته و سال مالی ۲۰۱۷ نیز مانند سال پیش به رکوردی دست خواهد یافت.

شرکت به سهامداران اطمینان داد اتومبیل های به فروش نرفته موجود تا پایان سال و با برنامه عرضه ۷۰ روزه، به فروش خواهند رفت.

با ادامه رونق و رشد اقتصادی چین، افزایش تقاضا در آمریکای لاتین و اقتصاد محکم آمریکا علاوه بر جنرال موتورز، شرکت های رقیب، کاترپیلار و فیات- کرایسلر نیز در موقعیت خوبی قرار دارند.

فروش اتومبیل های سبک با پشت سرگذاشتن پیش بینی ها به رکورد تازه ای درآمریکا دست یافته اند چون مردم ایالت های توفان زده تگزاس و فلوریدا برای خرید اتومبیل و جایگزین کردن با اتومبیلهای تخریب شده در توفان، بازار پر رونقی را برای این گونه خودرو ها ایجاد کرده اند.

جنرال موتورز در ماهها ی گذشته به موقعیت پیشین یعنی مقام اول از نظر سرمایه گذاری درصنعت اتومبیل آمریکا بازگشت و توانست تسلا شرکت سازنده اتومبیل های برقی لوکس را پشت سر بگذارد.

جنرال موتورز می گوید امسال بازار داخلی آمریکا ۱۷ میلیون اتومبیل را جذب می کند و در سال ۲۰۱۸ نیز همین رقم ادامه خواهد یافت.

درآمد شرکت جنرال موتورز در سال جاری ۳۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار پیش بینی شده بود اما از آن فراتر رفت و به ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار افزایش یافت. درآمد سال پیش شرکت ۳۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG