لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۹

رئیس جمهوری آمریکا میزبان نشست "توسعه جهانی" در واشنگتن


باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در آخرین ماه‌های ریاست جمهوری خود و در راستای تلاش برای بهبود استاندارد زندگی در کشورهای در حال توسعه، در مرکز تجارت جهانی در شهر واشنگتن که میزبان نشست امسال توسعه جهانی است سخنرانی می‌کند.

کارمندان توسعه و نمایندگان بخش‌های عمومی و خصوصی، دیپلمات‌ها و کارآفرینان و برخی دیگر در این نشست که از صبح روز پنجشنبه آغاز شده شرکت، و درباره مسائل مرتبط به بحث و ایراد سخنرانی می پردازند.

ابتکار برنامه پیشرفت توسعه جهانی آقای اوباما، از آغاز دوره ریاست جمهوری او در سال ۲۰۰۹ برای کاهش فقر، سوء تغذیه و مرگ و میر کودکان در کشورهای فقیر آغاز شد و هدف آن اکنون تجدید تعهد برای حل مشکلات برای تقریبا یک میلیارد انسان است که در جهان فقر زندگی می‌کنند.

کاخ سفید در وبسایت خود در ارتباط با سخنرانی روز چهارشنبه آقای اوباما در نشست توسعه جهانی نوشت: پرزیدنت اوباما از آغاز کار خود، توسعه را به عنوان سرمایه گذاری در پیشرفت و رفاه مشترک در آینده تعریف کرده و اکنون نه تنها زمان حمایت از جامعه دموکراتیک خود، بلکه حمایت از پیشرفت‌هایی است که امید داریم در آینده ادامه یابد.

در ترویج برنامه توسعه جهانی، وبسایت کاخ سفید افزوده است، به عنوان مردم آمریکا، ما باید از بابت سرمایه گذاری‌هایمان احساس غرور کنیم، که کمتر از یک درصد بودجه کل دولت فدرال آمریکا در برنامه های بهبود بهداشت وسلامت و فرصت‌های رشد فراگیر برای جوامع اطراف جهان را تشکیل می‌دهد، که نتایج آنها توسعه پایدار خواهد بود.

ایالات متحده آمریکا سالانه مبالغ هنگفتی به منظور مبارزه با فقر و بیماری، بلایای طبیعی و همچنین کمک و توسعه و ترویج آموزش و صلح در سراسر جهان هزینه می‌کند.

در بودجه کل سال ۲۰۱۷ فدرال آمریکا، کمک‌های مالی به منظور توسعه کشورهای نیازمند، ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پیش بینی شده است.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG