لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

کمیته آمریکاییان یهودی از آلمان خواست سفیر ایران را برای جاسوسی اخراج کند


گزارشی از بنجامین واینتهل در وبسایت روزنامه جروسلم پست

دفتر «کمیته آمریکاییان یهودی» در برلین از وزارت خارجه آلمان می خواهد سفیر ایران در آن کشور را به دلیل جاسوسی عوامل ایران از سفارت اسرائیل و یک مهدکودک یهودی از آلمان اخراج کند.

دیدره برگر، مدیر دفتر این گروه در برلین گفت: «ما گام های سیاسی روشنی را انتظار داریم. گفتگوی دیپلماتیک در این جا کفایت نمی کند. ما به یک اقدام علنی آشکار نیاز داریم. اخراج سفیر [علی ماجدی] علامت اول مهمی خواهد بود.»

برگر در پاسخ به پرسش نشریه آنلاین «فوکوس» در آلمان این اظهارات را عنوان کرد. مجله فوکوس سه شنبه گزارش داد که مقام های آلمان به اماکن متعلق به رژیم ایران در مناطقی از آلمان از جمله برلین یورش برده اند.

عملیات سرکوب و جستجو به این دلیل صورت گرفت که ده مظنون به جاسوسی در آلمان اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده اند. کسی در این یورش ها بازداشت نشد.

رژیم ایران با همکاری حزب الله سال ۱۹۹۲ در برلین دست به یک حمله تروریستی علیه مخالفان کرد زد که به مرگ چهار تن از مخالفان جمهوری اسلامی منجر شد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG