لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

دادستانی آلمان از بازرسی منازل و دفاتر مظنونان جاسوسی برای ایران خبر داد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

یک هفته پس از انتشار خبر احضار سفیر ایران در برلین، دادستانی آلمان روز سه شنبه اعلام کرد محل‌های اقامت ۱۰ مظنون جاسوسی از افراد مرتبط با اسرائیل برای تهران مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری رویترز سه شنبه پیش از احضار سفیر جمهوری اسلامی توسط وزارت خارجه آلمان در روز ۲۲ دسامبر جهت ابلاغ نارضایتی از فعالیت‌های جاسوسی تهران در آن کشور اروپایی خبر داده بود.

به نوشته رویترز، احضار سفیر ایران پس از آن صورت گرفت که حکم ماه مارس دادگاه آلمان علیه یک شهروند پاکستانی به جرم جاسوسی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اجرا گذاشته شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه ۱۶ ژانویه به نقل از یک سخنگوی دادستانی آلمان نوشت، تجسس از منازل و دفاتر کار مظنونان در سراسر کشور، در ساعات اولیه صبح امروز انجام گرفت.

استفان بیل در گفت‌وگو با این خبرگزاری همچنین گفت، «ما بر این عقیده هستیم که این مظنون‌ها از برخی نهادها و اشخاصی در آلمان به نفع یک واحد اطلاعاتی مرتبط با ایران جاسوسی می‌کردند.»

با این حال این مقام ارشد دادستانی فدرال آلمان از اظهار نظر درباره گزارش اخیر مجله «فوکِس» که این افراد از اسرائیلی‌ها یا افراد نزدیک به اسرائیل در آلمان جاسوسی می‌کردند، خودداری کرد.

وی همچنین گفت هیچ کس در جریان عملیات امروز بازداشت نشده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG