لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۱

ژنرال کوریلا، نامزد احراز سمت فرمانده جدید سنتکام: «فعالیت‌های بدخواهانه» ایران نگران‌کننده است


ژنرال مایکل کوریلا، روز سه‌شنبه در جلسه بررسی نامزدی او برای سنتکام در کمیته نیروهای مسلح سنا
ژنرال مایکل کوریلا، روز سه‌شنبه در جلسه بررسی نامزدی او برای سنتکام در کمیته نیروهای مسلح سنا

جلسه بررسی نامزدی ژنرال «مایکل کوریلا» برای کسب فرماندهی سنتکام در کمیته نیروهای مسلح سنا برگزار شد. ژنرال کوریلا در این جلسه به فعالیت‌های بدخواهانه ایران و گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه اشاره کرده و آن را نگران کننده خواند.

در این جلسه که روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن برگزار شد، نمایندگان کمیته نیروهای مسلح سنا پرسش‌هایی در مورد ایران و فعالیت‌های گروه نیابتی ایران از جمله حوثی‌ها در یمن از ژنرال کوریلا پرسیدند. همچنین حضور اسرائیل در منطقه سنتکام از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

ژنرال کوریلا در بخشی از این جلسه به اهمیت توافق‌های ابراهیم و عادی‌سازی روابط اسرائیل با بحرین و امارات متحده عربی اشاره کرد و گفت حضور اسرائیل در حوزه سنتکام، کمک خوبی برای بازدارندگی در منطقه است.

نامزد فرماندهی سنتکام در پاسخ به این پرسش که برای بازدارندگی در مقابل گرو‌ه‌های نیابتی ایران بهترین گزینه چه خواهد بود گفت به نظر او ایجاد شبکه مشترک میان کشورهای منطقه و همرسانی اطلاعات پدافند هوایی آن‌ها یکی از گزینه‌های مناسب خواهد بود.

ژنرال کوریلا در این جلسه و در مورد فعالیت‌ گروه‌های نیابتی ایران گفت «برملا کردن» این ارتباط و فعالیت‌ها کمک موثری است و در پاسخ به این که منظورش به طور دقیق چیست گفت، پس از برملا کردن ارتباط ایران با این گرو‌‌ه‌ها، این گرو‌ه‌ها برای مدتی از انجام چنین عملیاتی خودداری می‌کنند.

او با اشاره به فعالیت‌های موشکی و پهپادی حوثی‌ها در منطقه، فعالیت‌ حوثی‌ها را یکی از مصداق‌های بارز فعالیت‌های بدخواهانه ایران در منطقه دانست و افزود، بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد و فقط با فعالیت دیپلماتیک و سیاسی می‌توان به آن پایان داد.

دوران فرماندهی ژنرال کنث مک‌کنزی بر فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا از مارس ۲۰۱۹ شروع شده و روز یکم آوریل سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد.

XS
SM
MD
LG