لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

صدور حکم برای مایکل فلین برای سه ماه به تعویق افتاد


مایکل فلین در حال خروج از دادگاه
مایکل فلین در حال خروج از دادگاه

مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که برای دریافت حکم خود روز سه‌شنبه راهی دادگاه شده بود، بدون صدور حکم دادگاه را ترک کرد. قاضی دادگاه اعلام کرد صدور حکم را برای سه ماه به تعویق انداخته است.

به گزارش روز سه شنبه ۲۷ آذر خبرگزاری آسوشیتد پرس، اِمِت سولیوان، قاضی فدرال در واشنگتن به آقای فلین و تیم وکلای مدافع او گفته بود اگر الان حکم بدهد، «ممکن است متهم نتواند تمامی اعتباری که از همکاری با تیم بازپرس ویژه به دست آورده» را مد نظر قرار دهد.

پس از آن تیم وکلای مدافع آقای فلین از قاضی خواستند صدور حکم را به تعویق بیاندازد که قاضی با آن موافقت کرد. طبق اعلام دادگاه، صدور حکم در ماه مارس سال آینده میلادی – اسفند ماه امسال – انجام خواهد شد.

مایکل فلین اتهام خود را پذیرفته و به اتهام «دادن اطلاعات نادرست به اف‌بی‌آی» قرار است حکم خود را از دادگاه دریافت کند.

پرزیدنت ترامپ برای آقای فلین، صبح سه‌شنبه و پیش از حضور آقای فلین در دادگاه، برای او «آرزوی خوش شانسی» کرده بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت: «برای مایکل فلین امروز در دادگاه آرزوی خوش شانسی می‌کنم. جالب است بدانیم با توجه به فشار بیش از حدی که در راستای دخالت روسیه و کمپین بسیار موفق ما به او وارد شده، چه دارد که بگوید. هیچ‌گونه تبانی با روسیه در کار نبوده است.»

یک روز پیشتر، تیم دادستانی پرونده، نسخه ای از مصاحبه تحقیقی اف‌بی‌آی با آقای فلین را که بخش‌های حساس آن از معرض دید عمومی حذف شده، منتشر کرد.

گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس می گوید آقای فلین همکاری نزدیکی با تیم رابرت مولر، بازپرس ویژه داشته و تیم وکلای مدافع آقای فلین دیدگاهشان این است که موکلشان نباید هیچ حکم زندانی دریافت کند.

مایکل فلین از مشاوران انتخاباتی دونالد ترامپ بود و در مجمع ملی حزب جمهوریخواه از او حمایت کرد. او با روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد. اما کمتر از یک ماه بعد به دلیل ارائه اطلاعات غلط به معاون رئیس جمهوری کناره گیری کرد.

براساس دستورالعمل‌های محکومیت در دولت فدرال آمریکا با توجه به همکاری فلین، شش ماه زندان یا کمتر، بدون جریمه، می‌تواند برای او در نظر گرفته شود، این در حالی است که دادستان‌ها در گزارش اخیر دفتر بازپرس ویژه این تحقیقات اعلام کرده‌اند، به خاطر همکاری او با بازپرس مولر، محکومیت زندان برای مایکل فلین ضروری نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG