لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی با موضوع پرچم آمریکا در واشنگتن


نمایشگاه آثار هنری با الهام از پرچم آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

نمایشگاهی از هنرهای تجسمی با موضوع پرچم آمریکا در شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحد آمریکا گشایش یافته است.

به گزارش جولی تابو گزارشگر صدای آمریکا، در این نمایشگاه هنری تابلوهای نقاشی، مجسمه های چوبی، و تابلوهای نئون، کار هنرمندان آمریکایی دیده می شود که همه به موضوع پرچم آمریکا پرداخته اند.

در این نمایشگاه به شیوه های گوناگون کارهای هنری چون کلاسیک، مدرن، سه بعدی، و حتی فکاهی- مانند مونالیزا با کلاهی از پرچم آمریکا- برمی‌خوریم.

لورا تیلور یکی از هنرمندانی است که اثرش در این نمایشگاه عرضه شده است. او در آثار هنری خود بر کسانی که برای ایالات متحده جنگیده اند، تاکید کرده است.

لورا تیلور می گوید «من چون با کهنه سربازان کار کرده ام برایم اهمیت زیادی دارد که در قبال فداکاری آن ها کاری برایشان بکنم.».

کاترین اونز هم در نقاشی خود چکمه های همسایه اش را که در افغانستان خدمت کرده بر بوم آورده است.

این آثار هنری همه مُهری از میهن پرستی بر خود دارند، با این حال برخی از آن ها نگاهی به لحظات تاریک این کشور هم می اندازند.

استیون شور از بازدیدگنندگان این نمایشگاه به صدای آمریکا می گوید «اینجا توازن دقیقی است از بهترین ها در آمریکا؛ از ایده های آمریکایی. در همین حال هنرمند کاملا آزاد است که بخش‌هایی از تاریخ ما را در زمان هایی که از آرمان‌های خود دور افتادیم، به تصویر درآورد.»

این آثار هنری که در اتاق بازرگانی شهر واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، به معرض تماشا گذاشته شده، نمادی از حس میهن پرستی و افتخار آمریکاییان به پرچم کشورشان است.

XS
SM
MD
LG