لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۱

آمریکا با مجموعه تحریم‌های جدیدی زیرساخت‌های مالی روسیه را هدف گرفت


آمریکا روز چهارشنبه ۲۳ خرداد بیش از ۴۰۰ فرد و نهاد مختلف را هدف قرار داد که «محصولات و خدمات» آنها روسیه را قادر می‌کند به جنگ عیله اوکراین ادامه دهد یا تحریم‌ها را دور بزند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد این فهرست شامل ده‌ها شرکت مستقر در چین و همچنین نهادهایی در روسیه و سایر کشورها، از جمله ترکیه و امارات متحده عربی، می‌شود.

جنت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه گفت: «اقتصاد جنگی روسیه به شدت ار نظام مالی بین‌المللی منزوی شده است و ارتش کرملین را برای دسترسی به جهان خارج مستاصل کرده است.»

او در ادامه بیانیه تصریح کرده است «تحریم‌های امروز به راه‌های باقی‌مانده روسیه برای تهیه مواد و تجهیزات بین‌المللی از جمله اتکای آنها به منابع حیاتی از کشورهای ثالث ضربه می‌زند.»

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین تأکید کرده است که هدف تحریم‌های جدید، افزایش ریسک برای مؤسسات مالی است که با اقتصاد جنگی روسیه سروکار دارند.

مقامات آمریکایی با وجود تحریم‌های قبلی، نگران این هستند که روسیه نیمه‌رسانا و تجهیزات نوری بخرد که برای تولید سلاح‌های پیشرفته ضروری هستند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ما به استفاده از تمامی ابزارها ادامه می‌دهیم تا مانع بهره‌مند شدن روسیه از سیستم مالی بین‌المللی برای پیشبرد جنگ شویم و همچنین شبکه‌های حمایتی از پایگاه نظامی-صنعتی روسیه را مختل می‌کنیم و تا زمانی که پوتین به تجاوز خود علیه اوکراین ادامه دهد، هزینه‌ها را برای این کشور بالا خواهیم برد.»

آمریکا از آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین، بیش از ۴ هزار شرکت و شخص روسی را تحریم کرده است.

تحریم‌های جدید آمریکا در شرایطی اعمال شده است که رهبران گروه هفت، که ثروتمندترین اقتصادهای جهان را در برمی‌گیرد، برای نشستی در ایتالیا آماده می شوند. اولویت‌های اصلی این نشست شامل حمایت از اوکراین و متوقف کردن تولیدات نظامی روسیه است.

XS
SM
MD
LG