لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۳

آمریکا ۳۰۰ فرد و نهاد را در رابطه با حمایت از روسیه در جنگ با اوکراین تحریم کرد


تحریم خزانه‌داری
تحریم خزانه‌داری

آمریکا تحریم‌های تازه‌ای را با هدف کاهش توانایی کرملین در پیشبرد جنگ با اوکراین و محدود کردن درآمد روسیه و دسترسی این کشور به مواد و ابزار مورد نیاز برای ادامه جنگ اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت در بیانیه‌ای گفت که تحریم‌های جدید پایگاه صنایع نظامی روسیه و سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی این کشور را هدف قرار می‌دهند.

تحریم‌های جدید آمریکا همچنین شرکت‌ها و افرادی در کشورهای ثالث مانند چین را که در تأمین تسلیحات یا دیگر تولیدات دفاعی به روسیه کمک می‌کنند و این کشور را قادر می‌سازند به جنگ علیه اوکراین که تهدیدی جدی برای امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود ادامه دهد،‌ شامل‌ می‌شود.

حدود ۳۰۰ نهاد و یا فرد تحریم‌شده توسط وزارتخانه‌های خزانه‌داری و امور خارجه آمریکا شامل ده‌ها تن از عواملی است که به روسیه در تهیه فن‌آوری و ابزار از خارج کمک می‌کنند.

جَنِت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای گفت این وزارتخانه بارها هشدار داده است که شرکت‌ها در صورت ارائه مواد و ابزار مورد نیاز در حمایت از جنگ روسیه در اوکراین با پیامدهای «بسیار شدیدی» روبرو خواهند شد.

علاوه بر نزدیک به ۲۰۰ شخص و شرکت تحریم شده توسط وزارت خزانه‌داری، وزارت امور خارجه آمریکا نیز بیش از ۸۰ نهاد و شخص را که در راستای دور زدن تحریم‌ها تلاش کرده و یا فعالیت‌های مرتبط با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی و تقویت پایگاه دفاعی روسیه انجام داده‌اند، تحریم کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین منابع درآمد روسیه را در حوزه‌های انرژی، فلزات و معادن هدف تحریم قرار داده است و افرادی را هم در ارتباط با مرگ الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه در زندان تحریم کرده است.

XS
SM
MD
LG