لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

لیندزی گرام نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد


لیندسی گرام - ۱ ژوئن ۲۰۱۵
لیندسی گرام - ۱ ژوئن ۲۰۱۵

لیندزی گرام سناتور ارشد جمهوریخواه از ایالت کارولینای جنوبی روز دوشنبه رسما نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد.

سناتور گرام که طرفدار استفاده از بازوی قوی در سیاست خارجی آمریکا است، منتقد سرسخت سیاست خارجی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از جمله در قبال برنامه اتمی ایران است.

او روز دوشنبه گفت «خانم ها؛ آقایان. در ایران هیچ نیروی میانه رویی که دولت را اداره کند وجود ندارد. اگر ایالات متحده در عزم خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای راسخ نباشد ایران جرقه یک مسابقه تسلیحات هسته ای را در منطقه ای که هم اکنون بسیار بی ثبات است، خواهد زد.»

لیندزی گرام گفت: «اسرائیل متحد نزدیک ما، به خاطر سیاست های ناکارآمد اوباما درخطر است. ما و اسرائیل در ارزش ها و دموکراسی زمینه های مشترک داریم. دوستی مان گسست ناپذیر است. من همیشه آماده بوده ام در حمایت از کشور یهود با تمام توان بایستم.»

او با اشاره به نسل کشی هولوکاست گفت «من هم می گویم دوباره، هرگز. من نامزد ریاست جمهوری می شوم چون تجربه،داوری و اراده این را دارم که نگذارم رادیکال ترین رژیم ها به خطرناک ترین سلاح ها دست پیدا کنند.»

لیندزی گرام، فروردین ماه امسال گفته بود توافق پیشنهادی اتمی با ایران یک «توافق بد» است، اما این بهترین توافقی است که دولت اوباما می تواند به آن برسد چرا که به گفته این سناتور، «ایرانی ها از او نمی ترسند و به او احترام نمی گذارند.»

او گفته بود ترجیح می دهد که منتظر بماند تا یک رئیس جمهوری دموکرات یا جمهوریخواه جدید در ژانویه ۲۰۱۷ رهبری آمریکا را بدست بگیرد و دوباره در این مورد تلاش کند.​

آقای گرام نهمین عضو حزب جمهوریخواه و چهارمین سناتور جمهوریخواه است که برای انتخابات پائیز سال آینده اعلام آمادگی می‌کند. پیش از او، سناتورها تد کروز از ایالت تگزاس، مارکو روبیو از ایالت فلوریدا و رند پال از ایالت کنتاکی اعلام نامزدی کرده بودند.

XS
SM
MD
LG