لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

انتخاب تاریخ ساز دموکراتها؛ هیلاری کلینتون اولین زن نامزد اصلی انتخابات آمریکا


نمایندگان حزب دموکرات آمریکا عصر سه شنبه ۲۶ ژوئیه، رسما هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی کردند. به این ترتیب خانم کلینتون اولین زنی است که در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی یک حزب عمده نامزد شده است.

معرفی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد حزب دموکرات در مجمع ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا صورت گرفت. با انتخاب رسمی کلینتون در روز دوم مجمع ملی حزب دموکرات، امید برای تاریخ ساز شدن هیلاری کلینتون، به عنوان اولین زن رئیس جمهور آمریکا در میان طرفدارانش افزایش یافته است.

هیلاری کلینتون پرونده ای قطور در جهان سیاست دارد. او بانوی اول سابق آمریکا، سناتور، و وزیر خارجه ایالات متحده بوده و حالا برای رسیدن به رهبری کشور رقابت می کند.

پیشتر در هفته گذشته در جریان مجمع ملی حزب جمهوریخواه که در کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شد، نمایندگان این حزب دونالد ترامپ میلیاردر اهل نیویورک را به عنوان نامزد این حزب معرفی کردند.

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در انتخابات ماه نوامبر آمریکا، به عنوان نامزدهای دو حزب عمده این کشور رقابت می کنند تا یکی از آنان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا شود.

XS
SM
MD
LG