لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۹

حمایت همه جانبه جمهوریخواهان از ترامپ به دنبال نامزدی رسمی او


RNC 016 Cleveland-2
RNC 016 Cleveland-2

با نامزدی رسمی دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری، جمهوریخواهان در اقدامی که حمایت حزبی از او در مجمع عمومی این حزب شناسایی شده، در نشست روز چهارشنبه مجمع سخنرانی می کنند تا موضع او را در مقابل هیلاری کلینتون رقیب دمکرات او تقویت کنند.

مایک پنس فرماندار ایندیانا که کمتر از یک هفته پیش به عنوان یار انتخاباتی ترامپ معرفی شد و نیوت گینگریچ سخنگوی سابق مجلس نمایندگان آمریکا که قبلا به عنوان معاون ریاست جمهوری نامش به میان آمده بود قرار است در نشست روز چهارشنبه مجمع جمهوریخواهان سخن بگوید.

دیگرانی که سرسختانه با نامزدی ترامپ مخالفت کردند و با انتقادهای تندوتیز به سیاست های ترامپ تاختند نیز در میان سخنرانان روز چهارشنبه مجمع دیده می شوند از جمله اسکات واکر فرماندار ویسکانسین، مارکو روبیو سناتور فلوریدا و تد کروز سناتور تکزاس.

انتقاد از کلینتون

در جلسه روز سه شنبه کنوانسیون ملی جمهوریخواهان آمریکا انتقاد از کلینتون بیش از هر چیز دیگری به گوش می رسید. در این جلسه نامزدی هیلاری کلینتون تداوم آنچه که آنان ناکامی سیاست های باراک اوباما می نامند معرفی شد و سخنرانان خانم کلینتون را دروغگویی معرفی کردند که با استفاده از سرور ایمیل شخصی کشور را در خطر قرار داده است.

پال رایان سخنگوی مجلس نمایندگان دمکرات ها را به تفرقه افکنی مدام میان مردم و "قرار دادن یک گروه علیه دیگران" متهم کرد.

کریس کریستی فرماندار نیوجرسی که پیشتر داوطلب نامزدی از حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری شده بود نیز در بخشی از سخنانش علیه کلینتون صحبت کرد و از جمله گفت: "هیلاری کلینتون بیشتر از آن که از اسرار مردم آمریکا حفاظت کند، مراقب فاش نشدن اسرار خودش بود."

انتقادات کریستی علیه کلینتون عمدتا بر زمان زمامداری خانم کلینتون بر وزارت خارجه آمریکا متمرکز بود و او را به انجام اشتباهاتی در رابطه با لیبی، سوریه، روسیه، ایران و کوبا متهم کرد.

نگار محمدی، فرهاد فولادی، و آرش سیگارچی در بخش های مختلف صدای آمریکا از جمله شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر آخرین اخبار کنوانسیون را گزارش می کنند.

XS
SM
MD
LG