لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۳

سندرز در حمایت از کلینتون: رأی به نامزدهای دیگر به "صلاح کشور" نیست


برنی سندرز سناتور دموکرات از ايالت ورمانت، که به نفع هيلاری کلينتون از رقابت‌های درون حزبی انتخابات کنار رفت، به مردم آمريکا هشدار داده است تمامی تلاش خود را بر جلوگيری از پيروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان متمرکز کنند؛ چرا که به گفته او رأی دادن به نامزد احزاب ديگر به "صلاح کشور" نيست.

آقای سندرز که در طول مبارزات انتخاباتی کوتاهش به عنوان يکی از برجسته ترين سياستمداران مستقل آمريکا شانه به شانۀ هيلاری کلينتون موفق شد نظر بخش زيادی از آمريکاييان واجدان شرايط رأی دادن را به خود جلب کند، اکنون از کسانی که با هيچيک از دو نامزد باقيمانده، دونالد ترامپ و هيلاری کلينتون موافق نيستند، خواسته از رأی دادن به نامزدهای احزاب ديگر خودداری کنند.

وی که خود در رقابت با خانم کلينتون برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوری مخالف سرسخت ديدگاه ها و مواضع او بود، اکنون پس از کناره گيری از صحنۀ انتخابات، در مقابل جيل استاين از حزب سبز، و گری جانسون از حزب ليبرترين، مردم را به طرفداری از هيلاری کلينتون تشويق می کند.

برنی سندرز به مردم آمريکا توصيه کرده اول به کلينتون رأی بدهند، و بعد، پس از برگزاری انتخابات مواظب باشند که خانم کلينتون به بهترین ترين وجه ممکن به وظايف و وعده هایش عمل کند.

از سوی ديگر، دونالد ترامپ نامزد جمهوريخواهان اخيرا حملات خود را متوجه مواضع هیلاری کلينتون در مورد متمم دوم قانون اساسی آمريکا در ارتباط با آزادی مالکيت و حمل اسلحه نشانه گرفته و پيشنهاد کرده است که محافظان خانم کلينتون اسلحه هايش خود را زمين بگذارند تا ببينند چه پيش خواهد آمد.

هيلاری کلينتون می گويد با قانون آزادی حمل اسلحه در آمريکا مخالفتی ندارد، اما معتقد است بايد اصلاح شود و در مورد پيشينه کسانی که می خواهند اسلحه داشته باشند بايد تحقيقات زيادی انجام بگيرد و مقرارت سخت تر شود.

مدير کمپين انتخاباتی خانم کلينتون در مورد اظهار نظرهای دونالد ترامپ گفت، اين هم يکی ديگر از الگوهای رفتاری او برای تحريک و ايجاد تشويش در افکار عمومی کشور است.

بر اساس نظرسنجی‌های اخير، هیلاری کلينتون در حال حاضر تنها يک درصد از دونالد ترامپ جلوتر است.

XS
SM
MD
LG