لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

حمایت ۸۸ افسر بازنشسته آمریکا از ترامپ و لزوم اصلاحات در حوزه امنیت ملی


مناظره انتخاباتی این هفته دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه و هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، به مقوله امنیت ملی نیز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ روز سه شنبه نامه ای سرگشاده را منتشر کرد که در آن ۸۸ افسر عالیرتبه بازنشسته ارتش خواستار اصلاحات فوری در سیاست های امنیت ملی آمریکا شده اند.

این گروه از مقام های ارشد پیشین نظامی آمریکا که توسط ژنرال سیدنی شاچنا، و دریابد چارلز ویلیامز هدایت می شود، ضمن ستایش دونالد ترامپ گفته اند "انتخابات ۲۰۱۶ فرصتی مهم در اختیار مردم آمریکا گذاشته تا تغییراتی اساسی در سیاست های امنیت ملی ایجاد کنند."

بخش دیگری از این نامه در حمایت از دونالد ترامپ از قرار زیر است:

"به عنوان رهبران ارشد بازنشسته ارتش آمریکا، ما بر این باوریم که این اصلاحات تنها به واسطه کسی می تواند صورت گیرد که درگیر و مسؤول ضربه زدن به ارتش ما و افزایش تهدیدها علیه کشورمان نبوده است. به همین دلیل ما از نامزدی دونالد ترامپ به عنوان فرمانده کل قوای آینده مان حمایت می کنیم."

تیم تبلیغاتی هیلاری کلینتون هزینه زیادی صرف خنثی کردن این پیام دونالد ترامپ کرده و روز سه شنبه نیز یک پیام تبلیغاتی تلویزیونی با عنوان "فداکاری" منتشر کرده است.

در پیام تلویزیونی کلینتون، مقام های ارتش دیده می شوند که در حال گوش دادن به سخنان تحریک آمیز آقای ترامپ هستند که می گوید درباره داعش بیشتر از ژنرال های ارتش می داند، و این که فداکاری هایش بیشتر از کسانی بوده که در جنگ کسی را از دست داده اند.

پیام تبلیغاتی هیلاری کلینتون با این جمله پایان می یابد: "ارتشی های ما بهتر از این حرف ها هستند."

خانم کلینتون قرار است روز سه شنبه، ۱۶ شهریور ماه، در ایالت های فلوریدا و کارولینای شمالی جزئیات بیشتری از برنامه خود در حوزه امنیت ملی را مطرح کند.

XS
SM
MD
LG