لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۵

اف‌بی‌آی: احتمال دستکاری های سایبری روسیه در انتخابات آمریکا


سازمان های اطلاعاتی و قضایی آمریکا در حال بررسی احتمال یک عملیات پنهانی روسیه در آمریکا هستند که در شرف انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد اعتماد مردم به این انتخابات را خدشه دار کند.

به گفته مقام های اطلاعاتی و کنگره آمریکا، هدف تحقیقات بیشتر سازمان های اطلاعاتی آمریکا شناخت نیت و وسعت چنین عملیاتی از سوی روسیه است که احتمالا از ابزار سایبری استفاده خواهد کرد تا سیستم های انتخاباتی آمریکا را هک کند.

پروژه ای که به مطالعه و تحقیق فعالیت های سایبری روسیه در آمریکا می پردازد تحت نظارت سازمان "اداره کننده اطلاعات ملی" یا "دی ان اس" آمریکا صورت می گیرد.

مقامات آمریکا همچنین در حال بررسی اختلالات احتمالی در پروسه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند، و اف بی آی، اداره تحقیقات فدرال آمریکا، از مقامات ایالتی و محلی خواسته تا در مقابل تهدیدهای سایبری احتمالی هشیار باشند.

یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا تحت شرایط گمنامی گفت سازمان های اطلاعاتی آمریکا هنوز از وجود چنین فعالیت هایی از سوی روسیه یقین کامل ندارند، اما افزود حتی کوچکترین سرنخ از احتمال تهدید شدن سیستم های انتخاباتی آمریکا زمینه ای برای تحقیقات بیشتر است.

این مقام گفت: "اعتماد مردم به سیستم انتخاباتی برای بخش مهمی از دموکراسی ما را تشکیل می دهد."

XS
SM
MD
LG