لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۷

حامیان مالی داوطلبان اولیه حزب جمهوریخواه بیشتر به کلینتون تمایل دارند


افرادی که در فصل انتخابات مقدماتی آمریکا از داوطلبان جمهوریخواه حمایت مالی کرده بودند، حال بیش از آن که بخواهند پولشان را به نامزد منتخب حزب خود یعنی دونالد ترامپ اهدا کنند، مایل هستند از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها حمایت کنند.

روزنامه نیویورک تایمز روز سه شنبه در گزارشی در همین زمینه نوشت، در یک انتخابات عادی حامیان مالی هنگامی که کاندیدای مورد نظرشان از دور خارج می شود، معمولا در صورتی که بخواهند کمک مالی بیشتری اهدا کنند، آن را به نامزد دیگر از همان حزب می دهند.

اما به نظر می رسد که این انتخابات استثنا است. طبق یافته های کمیسون انتخابات فدرال، کسانی که دست کم ۲۰۰ دلار به جب بوش، جان کیسیک، کریس کریستی یا لیندزی گراهام در انتخابات مقدماتی اهدا کرده اند، حالا بیشتر از آن که به ترامپ کمک مالی بکنند، به کمپین کلینتون پول می دهند.

خانم کلینتون از حامیان اولیه کاندیداهای بازمانده جمهوریخواه، دو میلیون و ۲۰۰ هزار دلار دریافت کرده است. این رقم ۶۰۰ هزار دلار بیش از کمک این حامیان مالی به ترامپ است.

ظهور یک رقیب محافظه کار

این در حالی است که "اوان مک مالن" مامور سابق سیا که دوشنبه شب با انگیزه ارائه جایگزینی محافظه کار برای دونالد ترامپ به عنوان یک نامزد مستقل اعلام موجودیت کرد، ظاهرا برای آن که تهدیدی موجه علیه ترامپ باشد با موانعی روبرو است.

مک مالن حتی در واشنگتن هم شهرت خاصی ندارد و مشکل عمده او این است که مهلت حضور در نیمی از ۵۰ ایالت آمریکا را از دست داده و بعید به نظر می رسد که تا پایان مهلت مقرر دهم اوت، یعنی روز چهارشنبه، به رای گیری در هفت ایالت دیگر هم برسد.

جمهوریخواهان محافظه کار، اوان مک مالن را برای رقابت به عنوان نامزدی مستقل در مقابل هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ پیشنهاد کردند.

آقای مک مالن کارمند پیشین سیا و از کمک کنندگان ارشد جمهوریخواهان است. وی خود را یک محافظه کار "ضدترامپ" معرفی می کند.

XS
SM
MD
LG