لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۰

جدال کلامی وکلای سابق و فعلی پرزیدنت ترامپ؛ پل منافورت گناهکار شناخته شد


در روزی که وکیل سابق پرزیدنت ترامپ (راست) خود را مجرم دانست، رئیس کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ نیز در دادگاه برای جرایم مالیاتی مجرم شناخته شد
در روزی که وکیل سابق پرزیدنت ترامپ (راست) خود را مجرم دانست، رئیس کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ نیز در دادگاه برای جرایم مالیاتی مجرم شناخته شد

در حالیکه دو چهره نزدیک به دونالد ترامپ در زمان کارزار انتخاباتی با محکومیت و پذیرش جرم مواجه هستند، وکیل فعلی پرزیدنت دونالد ترامپ از اظهارات وکیل سابق انتقاد کرده و او را به دروغ گویی متهم کرده است.

روز سه شنبه اعضای هیات منصفه دادگاهی در ویرجینیا، پل مَنافورت رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را در هشت مورد از ۱۸ اتهام عمدتا مالیاتی و بانکی گناهکار تشخیص داد. هرچند او از سوی رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا مورد پیگرد قرار گرفته اما هیچکدام از این اتهامات او در این دادگاه ربط مستقیم به آن پرونده ندارد.

همزمان با این تصمیم دادگاه، روز چهارشنبه «مایکل کوهن» وکیل شخصی پیشین دونالد ترامپ اعلام کرد که اتهامات مالی انتخاباتی را می پذیرد. نام او زمانی به رسانه ها راه یافت که یک بازیگر فیلم های پورن فاش کرد او به نمایندگی از پرزیدنت ترامپ به وی حق السکوت داده است؛ ادعایی که توسط پرزیدنت ترامپ رد شد.

آقای کوهن مدعی شده که به دستور یک کاندیدا برای یک سمت فدرال، با هدف تاثیر بر انتخابات این تخلفات را انجام داده است.

در همین حال، رودی جولیانی وکیل فعلی پرزیدنت ترامپ، کوهن را به دروغگویی و بی صداقتی متهم کرد.

سایه تحقیقات روسیه

مسائل قضایی پیش آمده در پی ادعای دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا مطرح شد.

پل منافورت به مدت سه ماه رئیس کمپین انتخاباتی ترامپ بوده و در ژوئن سال ۲۰۱۶ در یک نشست با روس‌ها شرکت داشته که گفته می‌شود طرف روسی پیشنهاد کرده بود اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون رقیب دموکرات آقای ترامپ ارائه کنند.

آن نشست اکنون در کانون بررسی رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا قرار دارد؛ تحقیقاتی که از ۱۴ ماه پیش آغاز شده است.

پرزیدنت ترامپ اقدام بازرس ویژه را «شکار جادوگر» و کار بی‌حاصل قلمداد کرده که هدف آن تخریب ریاست جمهوری است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در توئیتی بار دیگر تاکید کرد که هیچگونه همدستی با روس‌ها در کار نبوده و نوشت پرونده تحت بررسی رابرت مولر با همراهی ۱۷ «دموکرات عصبانی» بر پایه یک «پرونده فریب‌آمیز» که هزینه‌های آن را هیلاری کلینتون و کمیته ملی حزب دموکرات تامین کرده‌اند آغاز شده است.

رسیدگی به اتهامهای سیاسی منافورت در ارتباط با مداخله روسیه در انتخابات دو سال پیش، در ماه سپتامبر در شهر واشنگتن برگزار خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG