لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۱

رئیس پیشین کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ تابستان محاکمه می‌شود


دادگاه محاکمه پل منافورت، رئیس پیشین کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ به اتهام پولشویی و توطئه به تاخیر افتاد. یک قاضی دادگاه فدرال رای به تاخیر داد.

وکلای مدافع آقای منافورت می گویند شواهد و مدارک علیه موکلشان را از دادستانهای پرونده دریافت نکرده و خواهان مهلت بیشتری هستند.

قبلا اعلام شده بود که رئیس پیشین کمپین انتخاباتی آقای ترامپ در ماه می محاکمه می شود اما با این تاخیر، یک قاضی فدرال ایالات متحده اعلام کرد احتمال محاکمه او به سپتامبر یعنی اواخر تابستان موکول خواهد شد.

پل منافورت مشاور انتخاباتی کمپین ریاست جمهوری جمهوری خواهانی رونالد ریگان، جرج هربرت واکر بوش، باب دول، جرج دبلیو بوش و جان مک‌کین بود و مدیریت کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ را از مارس ۲۰۱۶ تا زمان استعفا در اوت همان سال بر عهده داشت.

هرچند آقای ترامپ بارها ارتباط احتمالی کارزار انتخاباتی خود با روسیه را رد می کند، تحقیقات درباره برخی از نزدیکان پرزیدنت ترامپ کم و بیش ادامه دارد.

روز سه شنبه استیو بنن، از مشاوران ارشد پرزیدنت ترامپ نیز در جلسه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در ارتباط با تحقیقات درباره مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا شهادت داد.

روزنامه نیویورک تایمز روز سه شنبه از احضار آقای بنن توسط گروه تحقیقات ویژه رابرت مالر، دادستان ویژه برای شهادت در مقابل یک هیئت منصفه عالی خبر داد که قرار است به پرونده تبانی احتمالی کمپین آقای ترامپ با روسیه رسیدگی کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG