لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵
کنوانسیون ملی جمهوریخواهان از دوشنبه ۲۸ تا پنجشنبه ۳۱ تیر در شهر کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شد.
کنوانسیون ملی جمهوریخواهان از دوشنبه ۲۸ تا پنجشنبه ۳۱ تیر در شهر کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شد.

مجموعه گزارش لحظه به لحظه کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان را اینجا بخوانید

تنها دو روز بعد از گردهمایی جمهوریخواهان در کنوانسیون این حزب، دونالد ترامپ نامزد نهایی این حزب معرفی شد. در روز آخر (پنجشنبه) ترامپ سخنرانی پذیرش نامزدی را انجام داد.

  • از دوشنبه کنوانسیون با هدف انتخاب نامزد نهایی حزب جمهوریخواه تشکیل شد. روز سه شنبه، در دومین روز این کنوانسیون، آنها برسر انتخاب ترامپ به توافق رسیدند.
  • آنچه این دوره از کنوانسیون جمهوریخواهان را حساس کرده بود، اعتراض های اعضای این حزب به نامزدی ترامپ است. عصر دوشنبه در کنوانسیون برخی ایالت ها نتیجه انتخابات را قبول نداشتند و خواستار رای گیری دوباره بودند اما نتوانستند رای لازم را کسب کنند.
  • دوشنبه شب ملانی ترامپ همسر ترامپ سخنرانی کرد. او از مردم خواست به همسرش رای بدهند تا آمریکا را به دوران شکوه برگرداند. برخی او را به کپی کردن از سخنرانی میشل اوباما متهم کردند.
  • سرانجام سه‌شنبه شب دونالد ترامپ با کسب دلیگیت‌های لازم به عنوان نامزد رسمی جزب جمهوری‌خواه معرفی شد.
  • در روز سوم (چهارشنبه)، تد کروز، مارک روبیو و اسکات واکر، رقبای سابق ترامپ در کنوانسیون سخنرانی کردند. آنها از کلینتون انتقاد کردند و از توافق ایران به عنوان یکی از نقاط ضعف دولت اوباما یاد کردند.
  • روز پنجشنبه آخرین روز کنوانسیون است که با سخنرانی ترامپ پایان یافت.
  • آقای ترامپ گفت سیاست خارجی اوباما ضعیف بوده و او تغییر می دهد. او گفت مرزها را می بندد. به مهاجران کشورهایی که تروریست دارند اجازه ورد نمی دهد.
  • او درباره ایران هم به توافق هسته ای اشاره کرد و گفت توافق بدی بود اما نگفت تغییر می دهد یا خیر.
۲۰:۰۷ ۱.۵.۱۳۹۵

تنها چند روز پس از پایان کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه که حالا دونالد ترامپ کاندیدای رسمی آن است، کنوانسیون حزب دموکرات برگزار خواهد شد. نگار محمدی، خبرنگار صدای آمریکا از کلیولند گزارش می‌دهد.

۲۰:۰۷ ۱.۵.۱۳۹۵

شب آخر کنوانسیون حزب جمهوریخواه و سخنرانی‌های پایانی، چه بازتابی در فضای مجازی داشت؟
آرش سیگارچی از کلیولند گزارش می‌دهد.

۱۹:۴۱ ۱.۵.۱۳۹۵

دونالد ترامپ، داوطلب احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه، رسما نامزدی این حزب را برای رقابت با هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات پذیرفت و در سخنرانی خود در چهارمین و آخرین شب از کنوانسیون حزبش در شهر کلیولند قول داد تغییراتی اساسی در اقتصاد آمریکا و بازگرداندن امنیت به این کشور آورد.

۱۹:۴۰ ۱.۵.۱۳۹۵

حضور کمرنگ سیاهپوستان در کنوانسیون امسال حزب جمهوریخواه در ایالت اوهایو که پنجشنبه آخرین روز خود را پشت سر گذاشت کاملا مشهود بود. در واقع از بیش از ۲۴۰۰ نماینده شرکت کننده در کنواسیون فقط ۱۸ نفر سیاهپوست هستند.

۰۸:۰۵ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ در بخش آخر صحبتش گفت برای همه پدر مادرهایی که برای فرزندانش آرزو دارند، هر بچه ای که که آرزو دارد برای بچه هایش، من این را می گویم: من با شما هستم، من برای تو می جنگم و برای شما پیروز خواهم شد.

۰۷:۵۲ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ افزود:‌ ارتش مان را باز سازی می کنیم. از شرکایی که از ما خدمات نظامی می گیرند می خواهیم سهم و هزینه اش را بدهند.

۰۷:۴۲ ۱.۵.۱۳۹۵

نامزد جمهوریخواهان افزود: من شغل های از دست رفته را به فیلادلفیا، اوهایو و میشیگان بر می گردانم. من کار برای شهرهای داخل آمریکا ایجاد می کنم.

۰۷:۳۹ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ افزود: ما مهربان خواهیم بود اما بزرگترین تحمل و مهربانی من برای مردم کشور خودم خواهد بود.

۰۷:۳۶ ۱.۵.۱۳۹۵

نامزد جمهوریخواهان افزود: ما یک دیوار بزرگ دور کشورمان می سازیم برای ممانعت از مهاجرت غیر قانونی، باندهای مواد مخدر و محافظت از مردم مان.

۰۷:۳۱ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ افزود: اوباما این همه پناهنده از سوریه راه داد. من میخوام تنها کسانی بیایند که ارزش های ما را بخواد و ملت ما را دوست داشته باشد.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG