لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۲
کنوانسیون ملی جمهوریخواهان از دوشنبه ۲۸ تا پنجشنبه ۳۱ تیر در شهر کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شد.
کنوانسیون ملی جمهوریخواهان از دوشنبه ۲۸ تا پنجشنبه ۳۱ تیر در شهر کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شد.

مجموعه گزارش لحظه به لحظه کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان را اینجا بخوانید

تنها دو روز بعد از گردهمایی جمهوریخواهان در کنوانسیون این حزب، دونالد ترامپ نامزد نهایی این حزب معرفی شد. در روز آخر (پنجشنبه) ترامپ سخنرانی پذیرش نامزدی را انجام داد.

  • از دوشنبه کنوانسیون با هدف انتخاب نامزد نهایی حزب جمهوریخواه تشکیل شد. روز سه شنبه، در دومین روز این کنوانسیون، آنها برسر انتخاب ترامپ به توافق رسیدند.
  • آنچه این دوره از کنوانسیون جمهوریخواهان را حساس کرده بود، اعتراض های اعضای این حزب به نامزدی ترامپ است. عصر دوشنبه در کنوانسیون برخی ایالت ها نتیجه انتخابات را قبول نداشتند و خواستار رای گیری دوباره بودند اما نتوانستند رای لازم را کسب کنند.
  • دوشنبه شب ملانی ترامپ همسر ترامپ سخنرانی کرد. او از مردم خواست به همسرش رای بدهند تا آمریکا را به دوران شکوه برگرداند. برخی او را به کپی کردن از سخنرانی میشل اوباما متهم کردند.
  • سرانجام سه‌شنبه شب دونالد ترامپ با کسب دلیگیت‌های لازم به عنوان نامزد رسمی جزب جمهوری‌خواه معرفی شد.
  • در روز سوم (چهارشنبه)، تد کروز، مارک روبیو و اسکات واکر، رقبای سابق ترامپ در کنوانسیون سخنرانی کردند. آنها از کلینتون انتقاد کردند و از توافق ایران به عنوان یکی از نقاط ضعف دولت اوباما یاد کردند.
  • روز پنجشنبه آخرین روز کنوانسیون است که با سخنرانی ترامپ پایان یافت.
  • آقای ترامپ گفت سیاست خارجی اوباما ضعیف بوده و او تغییر می دهد. او گفت مرزها را می بندد. به مهاجران کشورهایی که تروریست دارند اجازه ورد نمی دهد.
  • او درباره ایران هم به توافق هسته ای اشاره کرد و گفت توافق بدی بود اما نگفت تغییر می دهد یا خیر.
۰۷:۲۸ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ درباره سیاست خارجی آمریکا گفت ما باید این سیاست شکست خورده را عوض کنیم. نیاز داریم با متحدان مان علیه داعش سریع اقدام کنیم.

۰۷:۲۶ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ افزود: به عنوان رئیس جمهورتان از همه محافظت می کنم ، از شهروندان همجنسگرا هم در مقابل خشونتهای ایدئولوژیک محافظت می کنم.

۰۷:۲۴ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ می گوید برای امنیت ما باید مراقب بیرون باشیم. ما همه آدم های وحشی داعش را شکست می دهیم.

۰۷:۲۳ ۱.۵.۱۳۹۵

نامزد جمهوریخواهان می گوید دولت اوباما در اقتصاد، امنیت و همه چیز شکست خورده است.

۰۷:۱۵ ۱.۵.۱۳۹۵

در وسط سخنرانی ترامپ، یک زن معترض فریاد زد و برای دو دقیقه سخنرانی او را متوقف کرد. پلیس او را بیرون برد. ترامپ گفت: پلیس ما چقدر خوب است.

۰۷:۱۳ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ می گوید آوا و صدای مردمی است که خفه شده اند و صدایی ندارند. او افزود:‌ من مادرای را در آغوش گرفتم که فرزندشان را از دست داده بودند بخاطر سیاستبازی های سیاستمداران. من طاقت بی عدالتی رو ندارم.

۰۷:۰۶ ۱.۵.۱۳۹۵

قبل هیلاری کلینتون داعش نبود، سوریه تحت کنترل بود، مصر صلح بود و عراق مرگ کاهش داشت و ایران هم بخاطر تحریم ها به حالت خفگی در آمده بود. اما بعد از چهارسال وزارتخارجه کلینتون حالا به جهان نگاه کنیم.

حالا ببینید:‌ سوریه جنگ داخلی است، مصر دست اخوان المسلمین بود که ارتش مجبور شد دخالت کند، عراق هرج و مرج است و ایران هم دنبال تولید سلاح هسته ای است. و داعش هم روی کار آمده است.

مدیریت کلینتون یعنی مرگ، نابودی، ضعف و تروریسم.

۰۷:۰۲ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ اشاره به ایران کرد و گفت همه یادمان هست وقتی که ملوان های ما جلوی افراد مسلح ایران زانو زده بودند. تازه ما ۱۵۰ میلیارد به آنها دادیم و تازه توافق کرده بودیم. این بدترین توافق بود.

۰۶:۵۷ ۱.۵.۱۳۹۵

ترامپ افزود: تعداد مهاجران غیر قانونی که امسال از مرزها گذشته اند، به اندازه سالهای گذشته است. آنها آزاد هستند.

۰۶:۵۶ ۱.۵.۱۳۹۵

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG