لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۴

ترامپ درباره اورشلیم و ایران با نتانیاهو گفتگو کرد


دونالد ترامپ روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو دیدار کرد. در دیداری که در برج ترامپ در نیویورک صورت گرفت، بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ به گفتگو درباره مسائلی چون توافق هسته ای ایران، مبارزه با داعش، دیوار امنیتی اسرائیل، و امور دیگر در منطقه به گفتگو نشستند.

در نشستی که بیش از یک ساعت در برج ترامپ طول کشید، آقای ترامپ به بنیامین نتانیاهو گفت در صورت پیروزی در انتخابات، اورشلیم را به عنوان پایتخت بی چون و چرای دولت اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت. همچنین بر اساس بیانیه ای که ستاد انتخاباتی ترامپ پس از ملاقات آن دو منتشر کرد، آقای ترامپ با بنیامین نتانیاهو موافقت کرده که صلح در خاورمیانه تنها هنگامی برقرار می شود که «فلسطینی ها تنفر و خشونت را کنار گذاشته و اسرائیل را به عنوان یک دولت یهودی بپذیرند.»

خانم کلینتون برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها پیشنهاد داده بود تا راه حلی دو دولتی در منطقه پیاده شود. او در حالیکه وعده داده که از امنیت اسرائیل در منطقه دفاع خواهد کرد، همچنین از طرفداران جدی توافق هسته ای با ایران بوده است.

از سویی دیگر آقای ترامپ مخالفت خود با توافق هسته ای با ایران را بارها اعلام کرده و همچنین گفته است که می خواهد رابطه میان اسرائیل و آمریکا را قوی تر کند.

فلسطینی ها بخش شرقی اورشلیم را جزئی از پایتخت آینده یک کشور فلسطینی می دانند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو قرار است با هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات نیز دیدار کند. هدف این نشست گفتگو درباره رابطه آینده میان اسرائیل و کابینه جدید است.

XS
SM
MD
LG