لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۳

کلینتون و ترامپ در دیدار با نتانیاهو به او چه گفتند


نتانیاهو برای سخنرانی در سازمان ملل، در آمریکا به سر می برد.
نتانیاهو برای سخنرانی در سازمان ملل، در آمریکا به سر می برد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه با هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ ملاقات و درباره رابطه آینده اسرائیل با کابینه جدید گفتگو کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز یکشنبه، چهارم مهر، در هتلی در نیویورک ملاقات کردند.

به گفته یک مقام ارشد ستاد انتخاباتی خانم کلینتون، در ملاقات روز یکشنبه «خانم کلینتون بر تعهد خود برای دستیابی به راه حلی دو-دولتی برای نزاع میان اسرائیل و فلسطینی ها تأکید کرد.» خانم کلینتون هدف مذاکرات صلح خاورمیانه را تضمین آینده اسرائیل به عنوان یک دولت یهودی دموکراتیک با مرزهای مشخص و همچنین دستیابی فلسطینی ها به «استقلال، حاکمیت، و کرامت» خواند.

بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه همچنین با دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در برج ترامپ گفتگویی نود دقیقه ای داشت. در این نشست، آقای ترامپ به بنیامین نتانیاهو گفت در صورت پیروزی در انتخابات، اورشلیم را به عنوان پایتخت بی چون و چرای دولت اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت.

همچنین بر اساس بیانیه ای که ستاد انتخاباتی ترامپ پس از ملاقات آن دو منتشر کرد، آقای ترامپ با بنیامین نتانیاهو موافقت کرده که صلح در خاورمیانه تنها هنگامی برقرار می شود که «فلسطینی ها تنفر و خشونت را کنار گذاشته و اسرائیل را به عنوان یک دولت یهودی بپذیرند.»

اولین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون دوشنبه شب، پنجم مهر، برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG