لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۵

مقامات آمریکا: سامانه های انتخاباتی مصون هستند


نگرانی از اخلال های کامپیوتری در سامانه های مرتبط با انتخابات آمریکا، مقام های دولتی را بر آن داشته که به رای دهندگان اطمینان دهند این تهدید جدی نیست و سامانه های انتخاباتی مصون هستند.

دولت آمریکا علنا روسیه را متهم کرده است به یک سلسله حملات سایبری با هدف خدشه دار کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. با اینحال، مقامات دولت آمریکا از قلمداد کردن این حملات به عنوان اقدام به جنگ سایبری خودداری کرده اند. این مقامات می گویند روسیه نفوذ به کامپیوترهای کمیته ملی حزب دموکرات را در ماه ژوئیۀ گذشته رهبری کرد و هزاران پیام کامپیوتری را فاش ساخت.

انتشار این پیامها در روزهای پیش از برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات در ماه ژوئیه به شرمساری شماری از مسئولان حزب منجر شد. سخنگوی کاخ کرملین ضمن تکذیب اتهامات در رسانه های دولتی روسیه آنها را پوچ و بی معنی توصیف کرده است. اما مقامات آمریکا می گویند منشأ یک سلسله اخلالهای کامپیوتری اخیر در سامانه های ایالتی و محلی مرتبط با انتخابات آمریکا، شرکتی کامپیوتری در روسیه بوده است.

لیسا موناکو، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری، در کنفرانسی در زمینه مبارزه با تروریسم با اشاره به افزایش شمار حملات سایبری گفت «ما همراه با وزارت امنیت داخلی و سایر نهاد های دولتی تلاش می کنیم تجربه و امکانات لازم را در اختیار مقام های انتخاباتی و ایالتی قرار دهیم تا آنان بتوانند تدابیر دفاعی از سامانه انتخاباتی خود را شدت بخشند.»

مقام های آمریکا می گویند متوجه شده اند فعالیت های سایبری زیادی برای بدست آوردن اطلاعات انجام می شود ولی تاکنون دستکاری و تقلبی مشاهده نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG