لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

کرملین شاید از ترامپ خوشش بیاید، اما امکان دارد کلینتون را ترجیح دهد


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه - آرشیو
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه - آرشیو

خلاصه‌ای از مقاله اندرو راث در واشنگتن پست

بعضی در مسکو معتقدند این که دانالد ترامپ، کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ولادمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، را رهبری مقتدر توصیف کرد، از هکرهای روس خواست ایمیل های حذف شده کلینتون را منتشر کنند، از احتمال برداشتن تحریم ها علیه روسیه خبر داد، از پذیرش تلویحی انضمام کریمه به خاک روسیه سخن گفت، و تاکید کرد احتمال دارد از حمایت آمریکا از ناتو بکاهد، باعث شده است که او کاندیدای مورد علاقه بسیاری در روسیه باشد.

اگر چه اتفاق نظر عمومی وجود دارد که در ریاست جمهوری احتمالی هیلاری کلینتون یخ روابط آمریکا و روسیه باقی خواهد ماند اما ریاست جمهوری ترامپ بیشتر به یک قمار می ماند، زیرا او فردی غیرقابل پیش بینی است.

سیاستمداران محافظه کار در روسیه طرفدار ترامپ هستند، اما این به آن معنا نیست که کرملین خواهان قدرت گرفتن او در واشنگتن است. از جمله این نگرانی ها، صحبت های ترامپ در این باره است که دستیابی ژاپن و دیگر کشورها به جنگ افزار هسته ای ضرری برای منافع ایالت متحده نخواهد داشت.

با این وجود روس ها از این لذت می برند که یک کاندیدای انتخابات آمریکا عامل خارجی دیده شود.

انتخابات این دوره ریاست جمهوری آمریکا هدیه ای به رسانه ها روسیه است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG