لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۱

دونالد ترامپ در تلاش برای جلب آرای مسیحیان تبشیری


در ادامه رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، دو نامزد حزب دموکرات و جمهوریخواه، عرصه فعالیت های انتخاباتی خود را در واشنگتن، پایتخت، شدت بخشیدند.
هیلاری کلینتون در سخنرانی روز جمعه در مرکز تنظیم خانواده آمریکا، دونالد ترامپ را تهدیدی برای آینده آمریکا دانست و آقای ترامپ نیز خانم کلینتون و سیاست های حزب دموکرات را شکست خورده توصیف کرد.

ترامپ، نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای احراز مقام ریاست جمهوری آینده آمریکا، روز جمعه در نشست "پیش به سوی اکثریت" گروه محافظه کار موسوم به "ائتلاف ایمان و آزادی" در واشنگتن گفت هیلاری کلینتون و اعقابش در حزب دموکرات، کشور را به سوی نابودی سوق داده و خواهند داد.
ترامپ گفت: "آنچه در کشور ما اتفاق می افتد بسیار غم انگیز و مایه خجالت است... هیلاری چنانچه بر سر کار بیاید، صدها هزار پناهنده و مهاجر را با فرهنگ ها، ارزش ها و مذاهب مختلف به آمریکا خواهد آورد که بعضی از آنها با صراحت از تروریسم حمایت می کنند. ما به اندازه کافی مشکل داریم."

سخنرانی دونالد ترامپ، که بارها توسط افراد معترض قطع شد، بخشی از تلاش او برای جلب آرای مسیحیان تبشیری است که میتوانند در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر آینده سرنوشت ساز باشند.

از سوی دیگر ترامپ از سوی مقام های برجسته حزب جمهوریخواه به نژاد پرستی متهم شده است.

خانم کلینتون روز جمعه در جلسه گردآوری کمک های مالی به مرکز تنظیم خانواده آمریکا گفت، سیاست های دونالد ترامپ موجب گسترش نابرابری و تبعیض در میان مردم آمریکا می شود.

خانم کلینتون گفت: "دونالد ترامپ ما را در زمینه های بسیار مهم به مسیر بسیار غلطی خواهد برد. در زمینه عدالت اقتصادی، حقوق مدنی، حقوق کارگران، حقوق بشر و محیط زیست، و سرنوشت همه اینها در گرو نتیجه انتخابات است."

از سوی دیگر هیلاری کلینتوُن، نامزد محرز حزب دمکرات برای احراز مقام ریاست جمهوری بعدی آمریکا، روز جمعه با الیزابت وارن، سناتور جناح چپ حزب از ایالت ماساچوست و از مخالفان سرسخت دونالد ترامپ دیدار کرد. این دیدار بر قوّت این گمانه افزوده است که ممکن است خانم کلینتوُن الیزابت وارن را به عنوان معاون خود برگزیند.

XS
SM
MD
LG