لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

مخالفان ترامپ سخنرانی او در نیومکزیکو را به آشوب کشاندند


برخی از معترضین ترامپ به سوی پلیس سنگ پرتاب کردند.
برخی از معترضین ترامپ به سوی پلیس سنگ پرتاب کردند.

مخالفان دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه آمریکا، سه شنبه شب در خارج از محل برگزاری گردهمایی انتخاباتی او در آلبوکرکی، بزرگترین شهر ایالت نیومکزیکو تظاهرات کردند و در جریان تظاهرات اعتراضی خود یک در شیشه ای را شکتند، آتش برافروختند و سنگ پرتاب کردند.

گزارش ها حاکی است برخی از معترضین به خودروهای پلیس حمله کردند. افسران در لباس های ضد شورش و سوار بر اسب درصدد دور کردن آنها از درهای ورودی ساختمان برآمدند. معترضین با صدای بلند به ترامپ ناسزا می گفتند. او قبلا سالن را ترک کرده بود.

این صحنه یادآور خشونت بین طرفداران و مخالفان ترامپ در شیکاگو در ماه مارس بود. با این حال، این بار پلیس آنها را از هم جدا نگاه داشت. در این رویداد پلیس مجبور شد برای کنترل اوضاع از نارنجک های دودزا و اسپری فلفل استفاده کند.

در یک نقطه در داخل تالار، زنی با بیکینی اسکناس های تقلبی را در جایگاه های پشت سر ترامپ در هوا ریخت، پلیس و ماموران امنیتی سرانجام او را بیرون بردند. پلیس چندین نفر را از داخل سالن به بیرون برد.

معترضین همچنین چند بار سخنرانی ترامپ را قطع کردند. گروهی در جایگاه ها بیرق هایی را باز کردند که روی آنها نوشته شده بود "مهاجران غیرقانونی نمی ترسند" و "ما از این حرف ها زیاد شنیده ایم." بیرق دیگر به ترامپ اتهامات فاشیستی می زد.

XS
SM
MD
LG