لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۴

اقتصاد آمریکا با وجود شیوع امیکرون ۴۶۷ هزار شغل جدید در ژانویه ایجاد کرد


آرشیو.
آرشیو.

کارفرمایان آمریکایی در ماه ژانویه سال جدید میلادی و با وجود شیوع سویه امیکرون ویروس کرونا، موفق به ایجاد ۴۶۷ هزار شغل جدید شدند.

بر اساس گزارش از وزارت کار ایالات متحده که روز جمعه ۱۵ بهمن منتشر شد، نرخ بیکاری از ٣.٩ درصد به ۴ درصد افزایش یافته است، زیرا افراد بیشتری شروع به جستجو برای یافتن کار کرده‌اند؛ هر چند که همه آنها نتوانسته‌اند در ماه ژانویه شغل پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رشد آمار استخدامی در ماه ژانویه حاکی از اشتیاق بسیاری از کارفرمایان برای استخدام حتی در زمان شیوع همه‌گیری است و پیش‌بینی می‌شود کسب‌وکارها، علیرغم تاثیر موقت امیکرون، در بلندمدت همچنان به رشد خود ادامه دهند.

افزایش رشد ایجاد مشاغل همچنین نمایانگر وضعیتی است که در آن سطوح بالای استخدام و هزینه به همراه کمبود عرضه، سبب تسریع تورم، از بین رفتن افزایش حقوق‌ها، و تشدید فشار بر خانوارها می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، شیوع امیکرون احتمالا سبب کاهش رشد اقتصادی ایالات متحده به حدود ١ درصد در سه ماهه نخست سال جاری میلادی خواهد شد، زیرا بسیاری از مردم نگران از ابتلا به این ویروس، از انجام کارهایی مانند رفتن به رستوران، سینما، مسافرت و دیگر فعالیت‌های تفریحی خودداری خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG